شهردار شهرگلستان:

سیستم جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی در گلستان ایجاد می شود

شهردار شهرگلستان گفت: به منظور رفع قسمتی از مشکلات شهروندان در زمینه آب گرفتگی معابر، سیستم جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی در تمام نقاط شهرگلستان ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا عرب شهردار شهرگلستان در رابطه با هدف ایجاد سیستم جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی، گفت: این سیستم در شرایط وقوع رگبارهای شدید بهتر عمل می کند و از آبگرفتگی معابر که در شهرگلستان با کمترین میزان بارش هم شهروندان دچار بحران می شوند، جلوگیری می نماید.

وی در خصوص عملکرد سیستم جمع اوری و هدایت آب‌های سطحی در شهرگلستان، بیان داشت: سیستم مذکور با شناسایی نقاط تجمع رواناب در سطح شهر و جمع آوری آن‌ها و انتقال به رودخانه شادچای از هرگونه خسارت احتمالی جلوگیری می کند.

علیرضا عرب در ادامه باتاکید بر مشکلات موجود در شهرگلستان در زمینه آب‌های سطحی، تشریح کرد: عوامل متعددی در ایجاد یا تشدید مشکلات احتمالی در سیستم هدایت و دفع آب‌های سطحی در داخل گلستان از طریق وارد کردن خسارت به مناطق مسکونی به دلیل هجوم سیلاب، رواناب سطحی و همچنین تجمع آب در سطح معابر و میادین شهر و ایجاد ناخرسندی برای شهروندان به منظور ایجاد وقفه در رفت و آمد ساکنین و نقاط تجمع و اثرات نامطلوب به محیط زیست شهری می باشد.

وی همچنین به برخی از ریشه‌های مشکلات مذکور اشاره کرد و اظهار داشت: عدم وجود یک سیستم کارآمد در هدایت آب‌های سطحی، توسعه شهر و عدم توجه به مسائل دفع آب‌های سطحی در گذشته و همچنین بالا رفتن تراکم مناطق مسکونی و افزایش درصد مساحت سطوح با قابلیت نفوذپذیری کم تنها برخی از دلایل بروز مشکلات فعلی به واسطه بارش‌ها و تجمع آب‌های سطح می باشد.

شهردار شهرگلستان درپایان باتوجه به اجرای طرح اصلاح و ایجاد کانال‌های جدید جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی، افزود: مجموعه مدیریت شهری با تامین اعتبارات لازم سعی دارد تا قسمتی از مشکلات شهروندان در زمینه آب گرفتگی معابر را حل نماید و در همین راستا اجرای پروژه بزرگ هدایت آب‌های سطحی از کوی الهیه تا رودخانه شادچای به طول بیش از ۲ کیلومتر با لوله‌های پلی اتیلن کاراگیت با قطر ۱۰۰۰ میلی متر و به صورت دستی پایپ جکینگ در سال جاری آغاز شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.