سیاستگذاری ها در کشورباید به دست نخبگان علمی انجام شود

وزیر علوم گفت: در کشور ما سیاستگذاری‌ها باید با حضور و اندیشه و همچنین با دست نخبگان علمی صورت گیرد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه سیاستگذاری در دنیا بر مبنای علمی انجام می‌شود، گفت: در تمام کشورها سیاستگذاری‌ها معمولا این است که حتما برمبنای علمی و مبنای محاسبات ارزیابی و پژوهش شده علمی انجام می‌شود که در این رابطه باید در کشور ما سیاستگذاری‌ها با حضور و اندیشه و همچنین با دست نخبگان علمی صورت گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس سیاستگذاری‌های علمی است که حکمرانی‌ها در کشور اتفاق می افتد، طبعا نتیجه برنامه ریزی‌های مبتنی بر دانش و قابل مشاهده در برنامه اجرایی و اداره امور یک مجموعه و در نهایت کلان کشور است.

غلامی اضافه کرد: در برنامه ریزی‌ها از اساتید، محققان و گروه‌های علمی در کشور باید بیشتر استفاده شود که البته این رویکرد در سال‌های اخیر بهتر شده است اما با آنچه باید اتفاق بیفتد فاصله داریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی باید حضور بیشتری در مسائل سیاستگذاری داشته باشند چراکه در حوزه‌های بومی انتقال توانمندی به سمت برنامه ریزی‌ها قطعا بر توانمند سازی تصمیمات و محقق شدن بهتر اهداف برنامه ها کمک می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.