«سون» بهترین فوتبالیست آسیا در سال ۲۰۲۱ شد/ آزمون و طارمی در رده‌های دوم و سوم

هافبک کره‌ای تیم فوتبال تاتنهام به‌عنوان بهترین فوتبالیست آسیا در سال گذشته میلادی معرفی شد.

به گزارش بهارستانه،«هیونگ‌مین سون» مهاجم تیم ملی فوتبال کره جنوبی که سال خوبی را با تاتنهام در لیگ برتر انگلیس سپری کرد، از سوی روزنامه «Titan Sports» چین به‌عنوان بهترین فوتبالیست آسیا در سال ۲۰۲۱ معرفی شد. این روزنامه هرسال بهترین فوتبالیست قاره کهن را معرفی می‌کند که «سون» برای پنجمین سال متوالی و در مجموع برای هفتمین بار این عنوان را در تاریخ ۹ساله “جایزه بهترین فوتبالیست آسیا” به خود اختصاص داد.

سون ۲۹ساله با به ثمر رساندن ۱۷ گل در تمامی رقابت‌های باشگاهی برای تاتنهام، یکی از بازیکنان تأثیرگذار این تیم انگلیسی در سال گذشته میلادی بود. او در حالی با کسب ۲۴۲ امتیاز عنوان بهترین فوتبالیست آسیا در سال ۲۰۲۱ را از آن خود کرد که «سردار آزمون» مهاجم ایرانی زِنیت سن‌پترزبورگ با کسب ۱۱۱ امتیاز در رتبه دوم رده‌بندی نهایی این جایزه و «مهدی طارمی» مهاجم ایرانی پورتو با ۹۰ امتیاز در رتبه سوم جای گرفتند.

در فرایند انتخاب بهترین فوتبالیست سال آسیا توسط «Titan Sports»، کارشناسان ۳۷ فدراسیون از ۴۷ فدراسیون عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و ۱۵ داور میهمان، هریک به پنج بازیکن برتر سال تقویمی رأی می‌دهند که بر این اساس به‌ترتیب شش، چهار، سه، دو و یک امتیاز به بازیکنان موردنظرشان امتیاز می‌دهند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.