سومین جشنواره ملی جهادگران با موضوع «محرومیت زدایی» برگزار می‌شود

سومین جشنواره ملی جهادگران با موضوع «محرومیت زدایی» برگزار می‌شود و علاقمندان برای ارسال آثار به این جشنواره تا ۳۰ آذر فرصت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، سومین جشنواره ملی جهادگران با حضور دانشجویان و فعالان جهادی با موضوع «محرومیت زدایی» برگزار خواهد شد و علاقمندان برای ارسال آثار به این جشنواره تا ۳۰ آذر فرصت دارند.

میرحمید فرقانی دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی جهادگران در گفت و گو با خبرنگار فارس با اعلام این خبر افزود: سومین جشنواره ملی جهادگران قصد دارد تا با ثبت و انتقال تجربه­ های جهادی، قدمی موثر در گسترش فعالیت های جهادی بردارد.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی جهادگران یکی از بزرگترین جشنواره­ های جهادی است و توجه ویژه­ ای به توسعه کمی و کیفی حرکت­های جهادی دارد، افزود: این جشنواره در تلاش است عرصه بروز و ظهور توانمندی­ها و دستاوردهای خانواده بزرگ گروه های جهادی را فراهم آورد.

فرقانی تاکید کرد: جشنواره ملی جهادگران هر ساله با هدف شناسایی و الگوسازی از گروه­‏ها و ایده­های برتر و ترویج و گفتمان سازی عمومی جهادی برگزار می شود و تا کنون در سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۷ جشنواره ملی جهادگران برگزار شده و امسال سومین آن با موضوع «محرومیت زدایی» برگزار خواهد شد.

دبیر سومین جشنواره ملی جهادگران با اشاره به تخصصی ­تر شدن جشنواره سوم جهادگران تاکید کرد: تغییر در شیوه داوری و ارزیابی آثار، اضافه شدن بخش ارائه عمومی آثار، اضافه شدن بخش­های جنبی به جشنواره، با هدف مشارکت اقشار مختلف، استفاده از ظرفیت‏های علمی و دانشگاهی، استفاده از ظرفیت دستگاه‏های مختلف در عملی کردن ایده ­های موفق جشنواره، ترغیب مخاطبین به ارسال آثار کاربردی و مفید. این تفاوت­ها در بخش قوانین ارسال اثر، روند داوری، داوری نهایی از اتفاقاتی است که در این جشنواره رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه مخاطب اصلی جشنواره فعالان جهادی است، افزود: همه کسانی که ایده، طرح و یا تجربه مناسبی در مورد محرومیت ­زدایی دارند می ­توانند آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کنند.

فرقانی با بیان اینکه جشنواره در دو بخش برگزار خواهد شد، افزود: بخش اصلی دارای دو بخش تخصصی و هنری است. در بخش تخصصی؛ طرح، ایده و تجربه جمع آوری می شود و در بخش هنری عکس، مستند و نماهنگ به دبیرخانه ارسال خواهد شد.

دبیر سومین جشنواره ملی جهادگران تاکید کرد: برای ثبت تجربه در جشنواره کافی است به سامانه جشنواره به آدرس festival.jahadgaran.org مراجعه و ثبت­ نام صورت گیرد. داوری اولیه پس از بارگذاری اثر آغاز خواهد شد و داورها نکات قابل اصلاح را برای شرکت کنندگان در سامانه اعلام می ­کنند.

وی گفت: به هر اثر تنها دو مهلت ویرایش داده خواهد شد، که در صورت تایید به بخش داوری نهایی خواهد. با توجه به زمان­بندی داوری اولیه و مهلت ویرایش، ارسال هر چه سریعتر اثر، احتمال برگزیده شدن آن را  افزایش می ­دهد.

فرقانی افزود: سعی شده در مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی جهادگران سازمان­ها و نهاد­های موثر در محرومیت ­زدایی حضور داشته باشند و عاملی برای حمایت از طرح­های برتر باشد.

وی گفت: تمامی آثار برگزیده بخش اصلی (بخش تخصصی و هنری) مفتخر به دریافت تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی خواهد بود. در کنار برنامه تقدیر از برگزیدگان جشنواره ملی جهادگران، برنامه­ هایی هم جهت هم­افزایی و انتقال تجربه بین گروه­های جهادی در مراسم اختتامیه دیده شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.