سوال‌ کنندگان از پاسخ‌های وزیر صمت قانع شدند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون سوال‌کنندگان از پاسخ‌های وزیر صمت قانع شدند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمد عزیزی نماینده مردم ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تشریح نشست کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در جلسه امروز ۱۱ فقره سوال از وزیر صمت مطرح شد.

وی با بیان اینکه در نشست امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی حضور داشت،‌ افزود: در این جلسه سوالات نمایندگان از وزیر صمت مطرح شد.

عزیزی در ادامه عنوان کرد: عمده سوالات مطروحه مربوط به دوران تصدی شریعتمداری در وزارتخانه صمت بود اما به علت مدیریت فعلی رحمانی در این وزارتخانه را برعهده دارد به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: یکی از سوالات درباره علت تغییر مکرر تعرفه‌های واردات خودرو بود؛ با توجه به اینکه در حال حاضر واردات خودرو متوقف شده است لذا این سوال منتفی شد.

وی موضوع سوال بعدی را عدم استقبال از سرمایه‌گذاری در بخش صنعت عنوان کرد که که آقای عثمانی آن را مطرح کرد و در ادامه گفت: وزیر صمت درباره این سوال توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد از زمانی که کرسی وزارت را به دست گرفتم از سرمایه گذاری در صنعت استقبال کردم و در برنامه‌های آینده نیز این روال را ادامه خواهم داد.

عزیزی در ادامه بیان کرد: همچنین دو سوال از سوی فاطمه حسینی درباره نحوه تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای واردات قطعات و اعلام نشدن فهرست دریافت کنندگان ارز مطرح شد.

وی در همین رابطه افزود: وزیر صمت در توضیح سوالات مزبور عنوان کرد تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در زمان وزارت بنده نبود همچنین از سوی دیگر ارزی به قطعه سازان اختصاص داده نشده چراکه اگر پرداختی صورت می گرفت مشکلات کنونی برای آنها ایجاد نمی‌شد. پس از پاسخ‌‎های وزیر، خانم حسینی قانع شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه حبیب اله دهمرده نیز وزیر صمت را درخصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه بنگاه‌های کوچک و بزرگ و برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود مورد سوال قرار داد، خاطرنشان کرد: از آنجایی که سوال کلی بود مقرر شد؛ جلسه ای برای حل این مشکلات در وزارتخانه برگزار شود.

وی یادآور شد: سوال کننده بعدی علی ساری بود که در مورد سیاست‌های کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از صنایع کوچک، بزرگ و تولید کننده داخلی آقای رحمانی را مورد سوال قرار داد وزیر صمت درباره این سوال توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد در برنامه اینجانب حمایت از صنایع و تولیدکننده یکی از محورها است و برای تحقق این امر تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست. بنابراین این نماینده نیز از پاسخ های وزیر قانع شد.

عزیزی به سوالات نادر قاضی پور از وزیر صمت اشاره کرد و افزود: خرید کشتی از کره جنوبی و ساماندهی وضعیت آشفته کارخانه طلای زرشوران محور سوالات این نماینده از رحمانی بود که قاضی پور از پاسخ های وزیر قانع شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: جلال محمودزاده به عنوان سوال کننده بعدی در مورد عدم پرداخت مشوق ها و مطالبات چغندرکاران توسط کارخانجات قند وزیر صنعت را مورد سوال قرار داد. از آنجایی که مدت بسیاری از زمان طرح سوال گذشته و بخشی از مشکلات حل شده بود این نماینده نیز قانع شد.

وی ادامه داد: محمدرضا صباغیان بافقی در سوال نخست خود به محصولات فولاد مبارکه که به صورت انحصاری در اختیار دلالان و بورس قرار می‌گیرد پرداخت و در سوال بعدی خود به عدم اجرای تعهدات سایپا دیزل اشاره کرد اما از آنجایی که  سایپا دیزل تاکنون به تعهدات خود عمل کرد و فولاد مبارکه برای حل مشکلات تعهداتی ارائه داده بود این نماینده از سوال خود انصراف داد.

عزیزی در خاتمه اعلام کرد که  تمامی نمایندگان سوال‌کننده از پاسخ های وزیر صنعت، معدن و تجارت قانع شدند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.