مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

سهمیه آرد بیش از ۷۰ نانوایی در بهارستان کسر شد/ با متخلفان مطابق قوانین برخورد می کنیم

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: در طول اجرای طرح ضربتی بازرسی از نانوایی‌های شهرستان بهارستان، سهمیه آرد بیش از ۷۰ نانوایی کسر گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران باتاکید بر لزوم برخورد با هرگونه تخلف بهداشتی واحدهای صنفی، اذعان داشت: در راستای مصوبات کارگروه آرد و نان و دستور اکید مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان و در ادامه طرح‌های تشدید نظارت بر وضعیت بهداشت نانوایی‌ها، بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، فرمانداری و اداره غله اقدام به اجرای طرح ضربتی بازرسی از نانوایی‌های سطح بهارستان کردند.

وی در ادامه با اشاره به اهداف اجرای طرح ضربتی مذکور در سطح شهرستان بهارستان، تبیین کرد: این طرح ضربتی با هدف حفظ و ارتقاء سلامت مردم و بهبود و افزایش کیفیت پخت نان در سطح شهرستان به اجرا در آمد.

دمیریان در رابطه با جزئیات بازرسی‌های صورت گرفته در این مرحله از طرح مذکور، بیان داشت: بالغ بر ۷۹۶ کیلوگرم مواد ممنوعه و مضر برای سلامت مردم از جمله جوش شیرین، افزودنی‌های غیرمجاز و نمک صنعتی از نانوایی‌های سطح شهرستان بهارستان کشف و جمع آوری شد .

وی همچنین با بیان اینکه در این طرح ۸۳ واحد نانوایی در سطح بهارستان مورد پایش قرار گرفت، تصریح کرد: ۱۰ تا ۵۰ درصد سهمیه آرد حمایتی ۷۳ واحد صنفی نانوایی معادل ۱۷۰۰ کیسه آرد به دلیل بی‌توجهی به رعایت موازین بهداشتی و استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز  کسر گردید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به دایل برخورد و جریمه واحدهای صنفی نانوایی مذکور، افزود: تخلفاتی همچون استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز، کم فروشی و گران فروشی از دلایل برخوردهای صورت گرفته می باشد که در همین راستا نانوایی‌هایی که در مرحله کسر سهمیه آرد از بازرسین کارت زرد دریافت می کنند در صورت تکرار تخلف، با قطع کامل سهمیه آرد، مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.