سلب اعتماد مردم بهارستان از نمایشگاه فروش بهاره!

نمایشگاه‌های بهاره بهارستان به دلیل قیمت‌های نامناسب و عدم ارتباط مستقیم تولیدکننده و مصرف‌کننده با نارضایتی شهروندان مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، امروز رئیس اتاق اصناف شهرستان بهارستان اعلام کرد: نمایشگاه بهاره در شهرستان بهارستان با ۵۰۰ غرفه قرار است روزهای پایانی سال یعنی حدود ۳ ماه دیگر در این شهرستان راه اندازی شود.

اگرچه نمایشگاه فروش بهاره با اهدافی نظیز جلوگیری از افزایش سطح عمومی قیمت کالاهای اساسی و همچنین تأمین مایحتاج عموم جامعه به خصوص در ایام پایانی سال برگزار م ‎شود اما متأسفانه این نوع نمایشگاه‌ها نه تنها در شهرستان بهارستان در جلب اعتماد مردم و ارائه اجناس مرغوب، موفق عمل نکرده‎ است بلکه سال به سال شاهد رونق کمتری در این نمایشگاه می باشیم.

دلیل این امر را نیز می توان فروش اجناس نامرغوب با قیمت‌هایی غیرمعقول دانست و در واقع در چنین نمایشگاه‌هایی فقط قشر محروم جامعه آسیب می ‎بینند، چراکه اجناس با کیفیت‌های نامناسب را با امبد خرید مناسب از نمایشگاه‌ بهاره با قیمت بالا می خرند.

در نمایشگاه فروش بهاره باید تولیدکننده مستقیم کالا را به دست مصرف کننده برساند تا واسطه حذف شود و کالا با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد در واقع غرفه‌دار تولیدکننده اصلی کالا است اما در نمایشگاه‌هایی که در بهارستان برگزار می شود غرفه‌دار از واسطه مبادرت به خرید می کند که این امر موجب افزایش قیمت کالا چه بسا بیشتر از بازار خواهد شد.

اگرچه بهارستانی‎ها در چند سال اخیر خاطره خوبی نسبت به برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در بهارستان ندارند و نمونه آن در نمایشگاه پاییزه مشهود بود، اما باید منتظر ماند و دید که آیا در سال جاری نمایشگاه فروش بهاره تفاوتی با سال‌های قبل از لحاظ ارائه اجناس باکیفیت و باقیمت مناسب خواهد داشت یا خیر؟

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.