سفر چندساعته صالحی به آنکارا

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از سفر چندساعته وزیر خارجه به آنکارا برای رایزنی با همتای ترک خود در خصوص تحولات مصر خبر داد و گفت: امیدواریم این سفر به نزدیکی دیدگاه‌ها در جهت منافع مردم مصر و منطقه کمک کند. «سیدعباس عراقچی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجیخبرگزاری فارس، با اعلام […]

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از سفر چندساعته وزیر خارجه به آنکارا برای رایزنی با همتای ترک خود در خصوص تحولات مصر خبر داد و گفت: امیدواریم این سفر به نزدیکی دیدگاه‌ها در جهت منافع مردم مصر و منطقه کمک کند.

«سیدعباس عراقچی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجیخبرگزاری فارس، با اعلام این خبر گفت: تحولات سریع در مصر اقتضا می‌کند که کشورهای منطقه در رایزنی مستمر با آن کشور و با یکدیگر باشند.

وی با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی صالحی با همتای مصری خود خاطرنشان کرد: آقای صالحی روز گذشته گفت‌وگوی تلفنی مفیدی با وزیر خارجه مصر داشت و امروز هم برای رایزنی با وزیر خارجه ترکیه سفر چند ساعته‌ای به آنکارا دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که انقلاب در مصر به حرکت خود ادامه می‌دهد، خاطرنشان کرد: دموکراسی در مصر آغاز شده و روندی پایدار خواهد بود که روز به روز مستحکم‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه نیز باید با مواضع سازنده خود به این روند کمک کنند اظهار داشت: با توجه به اختلاف دیدگاه‌هایی که بین ایران و ترکیه در خصوص مسائل منطقه وجود دارد امیدواریم سفر امروز آقای صالحی به نزدیکی دیدگاه‌ها در جهت منافع مردم منطقه  بویژه مصر کمک کند.

انتهای پیام/ص

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.