سطل زباله واژه غریبه در محله سلطان آباد/ عملکرد خدمات شهری شهرداری شهرگلستان صدای همه را در آورده است

عملکرد خدمات شهری شهرگلستان به قدری ضعیف است که شهرداری این شهر حتی در برخی محله‌های شهر سطل زباله نیز تعبیه نکرده و همین امر باعث اعتراض شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بهداشت و حفظ منظر شهری از جمله مواردی است که جزو ویترین کار شهرداری‌ها به حساب می آید که جمع‌آوری زباله‌ها، تمیز بودن دیوارها و معابر و مواردی از این قبیل جزو زیر مجموعه‌های آن به شمار می رود و امروز در تمام مناطق شهری جزو الویت‌های عملکردی شهرداری‌ها قرار دارد.

اما گویا چنین امری در شهرگلستان کمی غریبه به نظر می رسد چراکه در محله سلطان آباد این شهر حتی سطل زباله نیز وجود ندارد و همین امر باعث اعتراض و نارضایتی ساکنان خیابان ۱۴ متری این محله شده است، چرا که نبود سطل زباله یکی از مشکلاتی است که سال‌ها مردم منطقه سلطان آباد با آن درگیر می باشند.

گفتنی است که بسیاری از شهروندان که در پیاده‌روها رفت و آمد می کنند به علت نبود سطل زباله مجبور می باشند از میان کیسه‌های زباله و حشرات و حیوانات موذی که اطراف آن جمع شده‌اند عبور کنند.

شهروندان ساکن این منطقه نیز مجبور می باشند زباله‌های خود را در گوشه و کنار شهر رها کنند که همین امر درگیری‌هایی را بین شهروندان ایجاد کرده است که بدون تردید ریشه اصلی این موضوع عدم رسیدگی مناسب شهرداری شهرگلستان به مناطق مختلف شهر می باشد.

ریختن زباله و جمع‌آوری نشدن به موقع آن موجب زشت شدن چهره‌ی شهر می شود و وجود زباله‌های رها شده در گوشه و کنار شهر بیانگر این امر است که جمع آوری آن علاوه بر فرهنگ‌سازی نیاز به توجه متولیان خدمات شهری هم دارد.

درپایان این سئوال پیش می آید که آیا مسئولینی که این محله‌ها را به دست فراموشی سپرده‌اند و دائماً دم از خدمت به همشهریان و شهر می زنند آیا خود و خانواده‌هایشان حاضر می باشند در شرایطی نظیر شرایط مذکور حتی برای یک روز زندگی کنند؟

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.