سرلشکر سلامی: ‌ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران گفت: ایرانِ قدرتمند اسلامی امروز رقیب آمریکا است؛ این نبرد در تمام زمینه‌ها در جریان بوده و بسیج در این رقابت و خنثی‌سازی تفکرات غربی از جامعه، نقش اساسی و تعیین‌کننده را ایفا کرده است.

به گزارش بهارستانه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی‌ فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه همایش حوزه‌های بسیج دانشجویی ۲۱۰ دانشگاه برتر کشور اظهار داشت: بسیج تفکری دینی و اسلامی است، ساختاری است که شاکله جهاد و سعادت این جامعه را در خود متبلور می‌سازد. بسیج یک تشکل بدون قطب، بی‌انتها، بی‌کرانه با خاصیت نهایت‌ناپذیری است. هندسه فکری انقلاب در عرض و طول سیال این حقیقت عظماء می‌درخشد، بسیج بی‌حصار است در افقی پهناور حرکت می‌کند، همانند خورشید به همه اهل‌ زمین گرما‌بخش است به همه نور می‌افشاند همانند قطرات طراوت‌بخش باران بر تن همگان می‌بارد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این چنین تشکلی در هیچ نقطه‌ای از عالم وجود ندارد، شاید تکرار‌ناپذیر به‌دلیل موقعیت خاص انقلاب فقط متعلق به این حالت از تفکر و اندیشه است. میدان رشد آن سرزمین انقلاب است. در سرزمین انقلاب این شجره رشد می‌کند و ثمر می‌دهد و این یک واقعیت مسلم است که ما در طول این چهل‌و‌سه سال انقلاب که بنده حقیر و بخشی از دوستانی که در این جمع حضور دارند این توفیق را داشته‌ایم که نظاره‌گر تمام حوادث تلخ و شیرین و همه فرازونشیب‌های این سال‌های پرحماسه و پرحادثه بوده باشیم و با نقش‌آفرینی‌های بسیج آشنا شده باشیم و آن را از نزدیک در میدان دیده باشیم.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: ما از تاریخ تاریکی متولد شده‌ایم از تاریخی که سیطره استعمار و استبداد ده‌ها سال و صدها سال بر این سرزمین، انجماد فکری ایجاد کرده بود یعنی یک ملت در جمود فکری در انجماد اندیشه در یخبندان آگاهی، در تیرگی جهل، در ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند ما این حالتی داشتیم به‌‌ویژه در آن سال‌های مبتنی بر انقلاب که اندیشه غرب به‌تدریج در حال تبیین‌شدن به یک مدل در کشور ما می‌شد و هویت ملی و هویت اسلامی و دینی  این ملت را غارت می‌کرد و اجازه تفکر پیرامون سرنوشت خود را نمی‌داد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.