سرباز ربوده‌شده در مرز میر‌جاوه پس از ۱۵ ماه به آغوش خانواده بازگشت+فیلم

سعید براتی، سرباز اهل خراسان شمالی که در مرزمیرجاوه ربوده‌شده بود؛ عصر امروز در میان استقبال برخی از مسؤولان انتظامی و مردم وارد مرکز استان خراسان شمالی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، عصر امروز سعید براتی سرباز ربوده‌شده جمهوری اسلامی ایران که اهل خراسان شمالی است، به استان و وطن خود بازگشت و در ابتدای ورود به مرکز استان مورد استقبال مسؤولان انتظامی و تعدادی از اقوام خود قرار گرفت.

سعید براتی در لحظه ورود به استان که از شدت شور و شعف زبانش بند آمده بود از شرایط سخت نگه‌داری خود گفت و اظهار کرد: ۱۵ ماه در اتاقی تاریک، بدون هیچ‌گونه مداوایی تخصصی برای جراحت ایجادشده در زمان دفاع از وطن مواجه شده بودم.

وی دوری از خانواده را دردناک توصیف کرد و افزود: جراحت ناشی از برخورد گلوله برای من در برابر دوری از خانواده رنج کمتری داشت و البته نیروهایی که بنده را ربوده بودند تنها به‌صورت غیر حرفه‌ای به درمان می‌پرداختند.

این سرباز ربوده‌شده کشورمان در مرز میرجاوه که پس از ۱۵ ماه اسارت به کشور بازگشته بود ورود به کشور را لحظه‌ای غیر قابل ‌توصیف دانست و افزود: منتظر دیدار خانواده در آشخانه هستم و از تمامی کسانی که برای آزادی من دعا کردند و تلاش کردند تا به جمع خانواده بازگردم سپاس گذارم.

یونس عبدی عصر امروز در مراسم استقبال از سعید براتی سرباز تازه آزادشده در بجنورد اظهار کرد: با عنایت خداوند و دعای خیر مردم و مادران شهدا و به‌خصوص مادران هم‌رزم سعید براتی این سرباز کشورمان پس از ۱۵ ماه اسارت و همزمان با ایام سالروز آزادسازی اسرای ۸ سال دفاع مقدس به میهن و وطن خود بازگشت.

وی با اظهار خوشنودی و خرسندی نسبت به این اتفاق مبارک گفت: خانواده این سرباز طی ۱۵ ماه اخیر اسارت  بسیار سختی کشیدند و مجموعه نیروی انتظامی هرروز و شب به یاد این خانواده بوده و حداقل طی هر ماه روزی را به بازدید و سرکشی از این خانواده اختصاص داده و به دلداری خانواده براتی پرداخته است.

مسئول امور ایثارگران نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به تعیین تکلیف وضعیت سعید براتی گفت: سرنوشت این‌گونه مقدر کرده بود که این فرزند ایران اسلامی بااینکه دچار مصدومیت و مجروحیت شده بود اما توانست با مقاومت نسبت به این صدمات جسمی به آغوش خانواده بازگردد و این عزیز جزو آزادگان محسوب می‌شود.

وی در انتها با اشاره به عدم پایبندی گروهک معاند جیش‌الظلم نسبت به معاهدات بین‌المللی اسارت تصریح کرد: تا مدتی از محل این سرباز وطن بی‌خبر بودیم و توانستیم با یک سری اقدامات اطلاعاتی و پیگیری‌های پس‌ازآن و رایزنی‌های انجام‌شده و با کمترین امتیاز به‌طرف مقابل، سعید براتی را از دست دشمنان رها کنیم و شاهد بازگشت وی به کشور باشیم.

فرمانده مرزبانی خراسان شمالی نیز که در این مراسم حضور داشت و به استقبال از این سرباز وطن آمده بود از مکان نامعلوم براتی در زمان اسارت خبر داد و گفت: این سرباز کشورمان پس از ربوده شدن ۱۵ ماه در نقاط نامعلوم نگه‌داری می‌شد و اخبار دریافتی از وضعیت نامناسب وی خبر می‌داد.

مادر سعید براتی نیز از زمان شنیدن خبر آزادی فرزندش و بازگشت به وطن دچار فشارهای عصبی شده است که اکنون در بیمارستان آشخانه مورد بستری و مراقبت قرار دارد.

گفتنی است سعید براتی اردیبهشت‌ماه سال گذشته در مرز جاوه و در هنگام دفاع از وطن در برابر حمله اشرار و گروهک تروریستی جیش الظلم مورد ربایش قرار گرفت و پس از تلاش‌های فراوان نیروهای دیپلماتیک و انتظامی باگذشت ۱۵ ماه اسارت به کشور و خانه خود بازگشت.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.