شهردار نسیم شهر:

ساماندهی صنوف مزاحم نسیم شهر در الویت مجموعه مدیریت شهری قرار دارد

شهردار نسیم شهر گفت: ساماندهی صنوف مزاحم نسیم شهر با همکاری بخش خصوصی و به جهت کسب رضایت شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، عباس شوندی شهردار نسیم شهر در جمع خبرنگاران در رابطه با موضوع ساماندهی صنوف مزاحم در این شهر، عنوان داشت: مجموعه مدیریت شهری نسیم شهر از دو سال پیش به دنبال برنامه‌ای مدوّن در جهت ساماندهی این صنوف مزاحم می باشد.

وی در ادامه با بیان جزئیات اجرا طرح ساماندهی صنوف مزاحم در نسیم شهر، تشریح کرد: این طرح با حضور بخش خصوصی و در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و خارج از منطقه مسکونی میّسر شده است.

شوندی با اشاره به وظایف شهرداری در خصوص صنوف مزاحم موجود در سطح شهر، گفت: بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌‌ها در جلوگیری از ایجاد و تأسیس تمامی اماکن که به‌نحوی از انحا سبب بروز مزاحمت برای ساکنان و شهروندان شده یا مخالف اصول بهداشت در شهرها می باشد، شهرداری را مکلف کرده است که از تأسیس کارخانه‌ها، کارگاه‌‌ها، گاراژهای عمومی و تعمیرگاه‌‌ها و مغازه‌ها همچنین به‌‌طور کلی تمام مشاغل و کسب‌ و کارهایی که ایجاد مزاحمت یا تولید دود می کند یا سبب عفونت یا تجمع حشرات و جانوران می شود، جلوگیری کند.

وی همچنین به اهمیت انتقال صنوف مزاحم به خارج از منطقه مسکونی شهر  اشاره کرد . اذعان داشت: بدون تردید این امر یکی از دغدغه‌های چندین ساله مردم و مسئولان می باشد اما علی‌رغم برخی تلاش‌های صورت گرفته در گذشته این امر مهم عملیاتی نشده است.

شهردار نسیم شهر درپایان باتوجه به لزوم همکاری صنوف مختلف بر ساماندهی و راه‌اندازی مرکز صنفی مشاغل پردردسر، خاطرنشان کرد: طبق توافق صورت گرفته با مالک این زمین ۳۵ درصد حق شهرداری، ۳۵ درصد حق مالک و ۳۰ درصد حق جهاد کشاورزی در راستای ایجاد کانال و آبراه خواهد بود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.