ساماندهی سگ‌های ولگرد در الویت مسئولین بهارستانی قرار گرفت

مسئولین بهارستانی با تشکیل جلسه‌ای، ساماندهی سگ‌های ولگرد را در دستور کار ادارات شهرستانی قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نشست ساماندهی سگ‌های ولگرد با حضور مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان، بخشداران بخش‌های بوستان و گلستان، شهرداران و دهیاران شهرها و روستاهای بهارستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی برگزار گردید.

خانجانی در این نشست باتاکید بر لزوم جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، بیان داشت: وجود سگ‌های بلاصاحب و ولگرد باعث ترس کودکان، نوجوانان و بانوان شده که این امر موجب نارضایتی شهروندان گردیده است و می بایست به این موضوع رسیدگی شود.

وی در ادامه با اشاره اثرات منفی حضور سگ‌های ولگرد در سطح شهرستان، تصریح کرد: یکی دیگر از این مشکلات، وجود بیماری هاری در میان این حیوانات سرگردان می باشد که می تواند باعث بروز مشکلات بهداشتی در بهارستان شود.

فرماندار شهرستان بهارستان در رابطه با وظایف مسئولین و مدیران شهرستانی در خصوص موضوع مذکور، اذعان داشت: شهرداران و دهیارن می بایست به صورت مستمر اقدامات لازم را در رابطه با موضوع برگزاری این نشست انجام دهند.

وی درپابان باتوجه به بررسی محل پیشنهادی جمع‌آوری سگ‌های در یکی از شهرها توسط دستگاه‌های مربوطه، خاطرنشان کرد: اقدام مستمر در راستای جمع‌آوری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد، انجام مکاتبات در رابطه با برگزاری جلسات و اقدامات لازم به صورت مشترک با شهرستان‌های همجوار با استانداری از مصوبات این جلسه بود.

لازم به ذکر است که درپایان نشست مذکور هریک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص ساماندهی سگ‌های ولگرد بیان کردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.