شهردار شهرصالحیه:

ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی صالحیه در الویت قرار گرفته است

شهردار شهرصالحیه گفت: ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی شهرصالحیه در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا قربانی شهردار شهرصالحیه با اشاره به برگزاری نشست ستاد ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان بهارستان، عنوان داشت: درحال حاضر بیش از ۱۵۰۰ فقره وام از مجموع تسهیلات مرتبط با ستاد ملی بازآفرینی پایدار و تسهیلات عمومی بافت فرسوده در بانک‌های عامل به همت فرماندار بهارستان به صالحیه اختصاص داده شده است.

وی در ادامه باتاکید بر اهمیت انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در جهت ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی، تبیین کرد: حذف سکونتگاه غیررسمی در قلعه حصارچوپان و همچنین پاکسازی املاک معارض حاشیه رودخانه سیاب در دستور کار مجموعه مدیریت شهری صالحیه قرار دارد.

قربانی در رابطه با رویکرد شهرداری شه صالحیه در بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری، اظهار داشت: تولید ۱۰۰۰ واحد مسکونی و انتقال مالکین پلاک‌های معارض در دو محدوده حصارچوپان و حاشیه رودخانه سیاب به این واحدها و همچنین تخصیص تسهیلات ویژه در ستاد ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان بهارستان به اجرای هرچه بهتر این امر کمک فوق العاده و چشم‌گیری می نماید.

وی همچنین به برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری در راستای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی سطح شهر اشاره کرد و گفت: تبدیل محدوده غیررسمی قلعه‌نشین حصارچوپان و بناهای حاشیه رودخانه سیاب شهرصالحیه به فضای سبز و تفرجگاهی از جمله اهداف مدیریت شهری در راستای باز آفرینی این محدوده می باشد.

شهردار شهرصالحیه درپایان باتوجه به لزوم خدمات‌رسانی مناسب به شهروندان، خاطرنشان کرد: بدون تردید تمامی این اقدامات توسط مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر در راستای پیشرفت همه جانبه شهر و جلب رضایت هرچه بیشتر شهروندان شهرصالحیه انجام می شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.