ساخت و سازهای غیرمجاز در بهارستان به حریم پیاده‌روها ورود کرد

وضعیت نظارت در شهرگلستان شهرستان بهارستان بر روی ساخت و سازها به قدری ضعیت است که تجاوز به حریم پیاده‌روها نیز در این شهر به امری عادی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، اهمیت نظارت بر روی ساخت و سازها در هر منطقه مسکونی بسیار بالا می باشد و این وظیفه معمولاً بر عهده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است اما گویا این موضوع در شهرگلستان تقریباً به دست فراموشی سپرده شده است.

نبود نظارت مناسب و اصولی در شهرگلستان شهرستان بهارستان بر روی ساخت و سازهای سطح شهر به قدری به متخلفان در این حوزه میدان داده است که همه نوع تخلفی را برای خود آزاد می دانند و حریم شهر و شهروند و جان دیگران دیگر کوچک‌ترین اهمیتی برایشان ندارد.

بنابر این گزارش، در تازه‌ترین تخلفات ساخت و سازهاب غیرمجاز و افرادی که به اصطلاح بساز بفروش نامیده می شوند، حریم پیاده‌روهای شهرگلستان به ویژه شهرک سبزدشت به طور کامل از بین رفته است و در واقع پیاده‌روها در چنگال ساخت و سازهای غیر مجاز می باشد.

وضعیت شهرگلستان به قدری بد و غیرقابل تحمل شده است که معمار هر کجا اراده می کند ساختمان دقیقاً در همان جا ساخته می شود و در این بین معنای حقوق شهروندی، قوانین شهری و نکات ایمنی به طور کامل نادیده گرفته شده است.

بنا به گفته شهروندان تجاوز ساخت و سازها به پیاده‌روهای شهرک سبزدشت به قدری زیاد شده که دیگر جایی برای نصب تیر برق هم در این مناطق باقی نمانده است و شهرداری شهرگلستان در طول تمام این اتفاقات همچنان در خواب است.

درپایان لازم به ذکر است که بدون تردید شهرگلستان و عملکرد مسئولان شهری نیازمند رسیدگی ویژه مسئولان شهرستانی و استانی می باشد چراکه به نظر می رسد وضعیت شهر در صورت عدم رسیدگی، روز به روز بدتر خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.