زمان عبور زائران از گیت‌های مرز مهران ۲۰ ثانیه است/ اتوبوس‌ها به مهران نیایند

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ اتوبوس با گذشت ۱۵ ساعت هنوز از مرز مهران رد نشده‌اند، گفت: زمان عبور زائران از گیت‌های ایران در مرز مهران کمتر ۲۰ ثانیه است، اما اتوبوس‌ها ساعت‌ها پشت مرز معطل هستند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حجم بالای ترافیک در مرز مهران اظهار داشت: ما سه مرز مهران، چذابه و شلمچه را برای تردد زائران اربعین اعلام کردیم که با توجه به نزدیکی مرز مهران با ۲۱ استان بسیاری از زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران عبور کردند، گفت: در مرز مهران، ما ۹۶ گیت مستقر کرده‌ایم تا روند عبور زائران تسهیل شود. علاوه بر این، طرف عراقی نیز حدود ۲۰۰ گیت در این مرز دارد که البته به دلیل عدم به روز بودن این گیت‌ها شاید کارایی گیت‌های ما با عراقی‌ها برابری کند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه زمان عبور زائران از گیت‌های ایران در مرز مهران کمتر ۲۰ ثانیه است، خاطر نشان کرد: در مرز مهران سه خروجی برای زائران، ماشین‌ها و اتوبوس‌ها و همچنین تجهیزات داریم به طوری که جاده ترانزیتی و پایانه مسافری و کالا در مرز مهران تدارک دیده شده است که در پایانه مسافری چندان زائران را معطل نمی‌شوند و تردد به خوبی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۱۰۰ اتوبوس پشت مرز مهران است که بسیاری از آن‌ها بعد از گذشت ۱۵ ساعت هنوز از مرز رد نشده‌اند، گفت: روز گذشته ۵ اتوبوس با نیروهای بانک ملی برای خدمت‌رسانی به زائران به مرز مهران فرستادیم که آن‌ها با وجود اینکه با گارد ویژه بودند، حدود ۶ ساعت پشت مرز معطل شدند.

حیدری با اشاره به اینکه ما همواره اعلام می‌کنیم که زائرانی که قرار است با اتوبوس‌ وارد عراق شوند از مرزهای چذابه و شلمچه عبور کنند، خاطر نشان کرد: ورود به عراق از سال ۲۰۱۸ سخت شده است. سفیر ما از روز گذشته در مرز حضور دارد تا روند حرکت و عبور زائران را تسهیل کند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه دولت عراق درصدد افزایش ظرفیت‌ها و گیت‌ها هستند، گفت: امروز و فردا در مرز مهران حجم جمعیت چند برابر می‌شود که ما نیز به استاندار ایلام نکات لازم به منظور تسهیل فعالیت زائران را اعلام کردیم. امیدواریم زائران در مرز مهران بدون مشکل به راحتی وارد خاک عراق شوند و ماشین‌ها نیز به جای حرکت به سمت مهران، از مرزهای چذابه و شلمچه به عراق سفر کنند تا دچار سردرگمی نشوند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.