شهردار شهرگلستان:

زباله تولیدی شهرگلستان در ایام محرم به ۱۹۰ تن در طول روز رسید

شهردار شهرگلستان گفت: به دلیل عدم رعایت برخی موارد توسط شهروندان و ریختن زباله در معابر شهری، زباله تولیدی شهرگلستان در ایام محرم به 190 تن در طول روز رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، رحیم پرچگانی شهردار شهرگلستان با ابراز نارضایتی از ریختن زباله در معابر سطح شهر، عنوان داشت: در دهه اول ماه محرم سال جاری حجم تولید زباله افزایشی بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ درصد داشته است که بخش اعظم آن ظروف پلاستیکی می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر انتقال ۳۸۰ تن زباله در روزهای تاسوعا و عاشورای سال جاری، تصریح کرد: هر ساله با فرا رسیدن ایام عزاداری حسینی، علی‌رغم تلاش گروه‌ها و فعالان محیط زیستی به منظور آگاه‌سازی عمومی برای استفاده نکردن از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و عدم پراکندگی این ظروف در سطح معابر، به دلیل ناآگاهی و فقدان مسئولیت‌پذیری برخی از مردم، چهره اغلب شهرهای کشور یکپارچه مملو از ظروف پلاستیکی نذورات می شود.

پرچگانی به سخت‌تر شدن کار رفتگران و زحمت‌کشان فعال در شهرداری برای جمع‌آوری این حجم از زباله در ایام محرم اشاره کرد و گفت: هزاران قامت در لباس پاکبانان شریف و زحمتکش شهرداری از خستگی و رنج ناشی از کار می بایست خمیده شود تا سطح کوچه و خیابان و جوی‌های آب شهرگلستان از ظروف پلاستیکی پاک شود.

وی همچنین با بیان اینکه در ایام محرم سال جاری حوزه خدمات شهری شهرداری گلستان در آماده باش کامل به سر برد تا به‌صورت شبانه روزی خیابان‌ها و کوچه‌ها را از زباله‌های مردمی پاک کند، تشریح کرد: زباله‌هایی که با کمی مسئولیت‌پذیری از سوی مردم عزادار می توان هم میزان تولیدش را کاهش داد و هم بعد از صرف غذای نذری آن‌ها را به جای پرتاب کردن در کنار خیابان، داخل سطل‌های زباله انداخت باعث بروز معضلی سالیانه در سطح شهر می گردد.

شهردار شهرگلستان درپایان باتوجه به حجم بسیار بالای تولید زباله در شهرگلستان در دهه اول محرم، افزود: در ایام سال روزانه به طور متوسط حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ تن زباله در گلستان تولید می شود که در ایام سوگواری ماه محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا روزانه حدود ۳۰ تن به حجم زباله تولیدی در شهرگلستان اضافه شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.