زباله‌ها باعث آبگرفتگی معابر بهارستان شدند/ بی‌توجهی برخی شهروندان به فرهنگ شهروندی

ریختن زباله‌های کوچک و بزرگ در جوی‌های آب در شهرستان بهارستان در مواقع بارندگی باعث آبگرفتگی معابر می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، طی روزهای گذشته و با بارش نزولات آسمانی در شهرستتان بهارستان در برخی معابر به ویژه معابر سطح شهرگلستان شاهد آبگرفتگی جوی‌های آب و ورود آب این جوی‌ها به معابر اصلی و فرعی شهرها بودیم که این موضوع باردیگر سبب تشدید نگرانی شهروندان گلستانی نسبت به تکرار مکرر آبگرقتگی‌ها در فصل سرما شد.

اما نکنه قابل توجه در خصوص آبگرفتگی‌های اخیر در شهرستان بهارستان این است که انواع بطری، ظروف غذا، لیوان‌های یکبار مصرف، پاکت‌های آبمیوه، نایلون‌های پلاستیکی و انواع دیگر زباله‌ها، تنها موانعی بودند که باعث آبگرفتگی نهرها و جوی‌های آب در شهرستان بهارستان شدند که این موضوع نشان می دهد که این بار منشاء اصلی آبگرفتگی‌ها خود شهروندان بودند.

اینکه ریختن اینگونه زباله‌ها در نهرها و جوی‌‌های آب خیابان یا محل زندگیمان کم لطفی برخی از شهروندان است، دردناکتر از آن لایروبی همین کانال‌ها و نهرهایی است که با پول خود همین مردم به تازگی انجام شده است.

گفتنی است که به همان اندازه که ریختن زباله در خیابان و نهرها زیر پا گذاشتن حق و حقوق دیگران و همچنین خیانت به محیط زندگیمان می باشد، نریختن آن نیز بخشی از فرهنگ شهروندی به حساب می آید و نیاز است تا این فرهنگ در بین تمامی شهروندان بهارستانی نهادینه شود تا دیگر شاهد چنین صحنه‌هایی در سطح شهرهای بهارستان نباشیم.

درپایان لازم به ذکر است که شهرداری‌های گلستان، صالحیه و نسیم شهر نیز با انجام اقداماتی نظیر قرار دادن سطل‌های زباله در نقاط مختلف شهرها و مواردی از این قبیل می توانند در ایجاد و نهادینه سازی این فرهنگ در بهارستان نقش موثری ایفا نمایند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.