امام جمعه بخش گلستان:

زائران اربعین به آداب زیارت احترام بگذارند/ نیروی انتظامی باید توجه بیشتری به کنترل مدارس داشته باشد

امام جمعه بخش گلستان گفت: نیروی انتظامی شهرستان بهارستان باید کنترل مدارس و مبارزه با سرقت‌ها را مورد توجه ویژه قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان با اشاره به تفسیر و شرح زیارت عاشورا، بیان داشت: زیارت اهل بیت در حقیقت نوعی اعلام وفاداری به اهل بیت (ع) می باشد و با توجه به سفارش معصومین به زیارت اهل بیت به ویژه سیدالشهدا (ع) و علی بن موسی الرضا (ع)، زیارت اهل بیت دارای برکاتی از جمله افزایش رزق و روزی و آمرزش گناهان است.

وی در ادامه با تشریح جزئیات زیارت و اهمیت آن، تبیین کرد: زیارت دارای مقدماتی همانند توبه و استغفار، خلوص نیت، پول حلال، ادای حقوق دیگران و به خصوص معرفت و شناخت به مقام امامت و ولایت می باشد و همه زائران اربعین و حرم نورانی اهل بیت می بایست به این آداب و مقدمات زیارت توجه و به آن‌ها عمل نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور همچنین در رابطه با بحث امر به معروف و نهی از منکر، اذعان داشت: در رابطه با این موضوع به ویژه معضل بد حجابی می بایست دوایر و ادارات دولتی از کارکنان خود شروع کنند و مردم نیز در جامعه به وظایفشان در خصوص حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر عمل کنند.

وی درپایان با تشکر از زحمات نیروی انتظامی شهرستان بهارستان در راستای حفظ و ارتقاء امنیت سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: کنترل مدارس و همچنین مبارزه با سرقت‌ها در سطح شهر و در صورت لزوم با همکاری بسیج جزو الزامات و نیازهای شهرستان بهارستان به شمار می رود که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

امام جمعه بخش گلستان همچنین حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در رابطه با عقوبت گناهان نظیر عاق والدین ذکر کردند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.