روضه امام حسین(ع) محفل گذشت از قصاص و صلح ۲ طایفه شد

مراسم سازش ۲ طایفه مصادف با ایام شهادت سالار آزادگان حضرت امام حسین (ع) و در حضور بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر با اعلام رضایت خانواده مقتول در چادگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس از چادگان، امیر آقا آرپناهی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۹۵ یک فقره درگیری در روستای دولت‌آباد گل‌سفید بخش چناررود شهرستان چادگان رخ داد که منجر به قتل محمد، فرزند ۱۹ ساله پسرم علی‌محمد شد.

پدر بزرگ مقتول گفت: قاتل با شلیک تفنگ سبب مرگ این جوان ۱۹ ساله شد، این اقدام محکوم‌ به قصاص و این حادثه منجر به اختلاف و درگیری بین ۲ طایفه قاتل و مقتول شد که این اختلافات به مدت چهار سال ادامه داشت.

وی افزود: دادستان شهرستان با جدیت و تلاش زیاد نسبت به حل و فصل این امر بسیار حائز اهمیت در تلاش بود و یک گروه پنج‌نفره از بختیاری‌ها و عوامل انتظامی اورگان را جهت برقراری صلح و سازش تشکیل دادند.

آرپناهی بیان داشت: سرانجام مراسم سازش دو طایفه مصادف با ایام شهادت و عزاداری سالار آزادگان حضرت امام حسین (ع) و در حضور بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از بختیاری‌های منطقه چادگان، یزدانشهر اصفهان، دزفول، شیراز، یاسوج و خوزستان برگزار شد.

 پدربزرگ مرحوم محمد آرپناهی در ادامه گفت: با حضور معتمدان محلی، استانی و کشوری از خون فرزندمان که بی‌گناه کشته‌ شده بود گذشتیم و اعلام رضایت کردیم تا در ایل بختیاری تبدیل به سرلوحه‌ای شود که مورد تحسین همگان نیز قرار گرفت.

وی بیان داشت: جا دارد از زحمات ویژه دادستان شهرستان چادگان که در امر صلح و سازش تلاش زیادی کردند و همچنین از فرمانده انتظامی شهرستان که در حل فصل و پیگیری این موضوع تلاش کردند تشکر کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.