روش‌های نوین آموزشی نام جدید کیسه سودجویان/ خانواده‌های بهارستانی زیربار شهریه کلاس‌های آموزشی کمر خم کرده‌اند

هزینه‌های بالای کلاس‌های آموزشی و ترس خانواده‌ها از عقب ماندن فرزندشان نسبت به هم دوره‌هایش، به معضل این روزهای بهارستان بدل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در عصر حاضر روش‌های نوین تربیت و آموزش کودکان روی کار آمده است و تقریباً تمامی خانواده‌ها با هدف رشد بهتر فرزندانشان و جلوگیری از عقب ماندن آن‌ها از هم دوره‌هایشان به اختیار یا به اجبار در این مسیر با دیگر والدین همراه می شوند، که متاسفانه زمینه برای استفاده برخی سودجویان در این میان ایجاد می گردد.

در راستای تربیت و رشد کودکان به روش‌های نوین و کارشناسی که اصلا برای نسل‌ها و دوره‌های قبل معنا و مفهومی ندارد، کلاس‌ها و روش‌های متفاوتی در سطح کشور ایجاد شده‌اند که از جمله آن‌ها می توان به کلاس‌های قرآن، زبان‌های مختلف، مهارت‌های زندگی، مهدکودک‌ها و مواردی از این قبیل برای کودکان زیر شش سال اشاره کرد، اما آیا نظارتی بر این مراکز صورت می گیرد؟!

اغلب خانواده‌های شهرستان بهارستان همانند بسیاری از خانواد‌های دیگر در شهرستان‌های اطراف از قشر کارگر هستند و به طور قطع دارای مشکلات مالی در طول زندگی خود خواهند شد، اما برای اینکه فرزندانشان زندگی بهتر و شرایط مناسب‌تری داشته باشد، آن‌ها را در حداقل یک کلاس آموزشی ثبت نام می کنند و مسئولین این آموزشگا‌ها نیز بی هیچ توجهی شهریه‌های هنگفتی از آن‌ها دریافت می کنند.

هزینه‌های دریافتی از والدین در شهرستان بهارستان شاید در برخی مناطقی تمکن مالی آن‌ها بالا است مبلغ بالایی نباشد، اما در بهارستان این هزینه‌ها بالا محسوب می شوند، و اغلب شهروندان بهارستانی نسبت به این موضوع ابراز نارضایتی می کنند و خواستار رسیدگی مسئولین مربوطه و ورود جدی آموزش و پرورش به این امر هستند.

در رفع این مشکل مساجد سطح شهرستان بهارستان و مراکز فرهنگی می توانند نقش مهمی داشته باشند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی و فرهنگی بیشتر و برای رده‌های سنی مختلف به شکل رایگان یا با هزینه‌های پایین کمک حال این روزهای خانواده‌هایی که به آینده فرزندشان اهمیت می دهند، بشوند.

درپایان لازم به ذکر است کهبرخی از این مراکز آموزشی با کاهش یا افزایش برخی موارد کاذب به شرایط  آموزشگاه خود قیمت شهریه‌های خود را به طرز عجیبی افزایش می دهند که این نکته نیز باید مورد توجه مسئولین زیربط قرار بگیرد.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.