روسیه و ترکیه بر حل سریع بحران در سوریه و مصر تاکید کردند

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست وزیر ترکیه طی مذاکراتی تلفنی ضمن توافق در مورد برگزاری نشست آتی شورای همکاری‌های دوجانبه در بالاترین سطح کشور در پاییز امسال در مسکو، اوضاع سوریه و مصر را نیز بررسی کردند. به گزارش بهارستانه به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس البرت»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که “ولادیمیر پوتین” […]

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست وزیر ترکیه طی مذاکراتی تلفنی ضمن توافق در مورد برگزاری نشست آتی شورای همکاری‌های دوجانبه در بالاترین سطح کشور در پاییز امسال در مسکو، اوضاع سوریه و مصر را نیز بررسی کردند.

به گزارش بهارستانه به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس البرت»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که “ولادیمیر پوتین” رئیس‌جمهوری روسیه و “رجب طیب اردوغان” نخست وزیر ترکیه روز دوشنبه مذاکراتی تلفنی داشتند که به ابتکارعمل طرف ترک صورت گرفت. در جریان این گفت‌وگو، طرفین در خصوص برگزاری نشست شورای همکاری‌های دو کشور در بالاترین سطح در پاییز سال جاری در مسکو به توافق رسیدند.

در بیانیه کرملین آمده است که در جریان این مذاکرات پوتین و اردوغان همچنین به بررسی مسائل مهم در دستور کار بین‌المللی، از جمله بحران سوریه و اوضاع در مصر پرداختند. در این رابطه طرفین بر اهمیت اقدام هماهنگ جامعه بین‌الملل با هدف حل و فصل هر چه سریعتر بحران‌ها در منطقه خاورمیانه تاکید کردند.

بر اساس این اطلاعات، ولادیمیر پوتین و اردوغان همچنین توافق کردند تا نشست بعدی شورای همکاری‌های دوجانبه بین روسیه و ترکیه در بالاترین سطح در پاییز سال 2013 در مسکو برگزار شود.

روابط بین فدراسیون روسیه و ترکیه طی سال‌های اخیر در بسیاری از جهت گیری‌ها به سطح تازه‌ای از مشارکت و همکاری‌های چند جانبه رسیده و در برخی زمینه‌ها، بخصوص در زمینه انرژی به سطح مشارکت راهبردی ارتقا یافته است.

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.