روسیه: عملیات نظامی ما در اوکراین ادامه دارد

رییس هیئت روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین گفت: عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین ادامه دارد و تحریم‌ها ما را از ادامه این عملیات باز نخواهد داشت.

به گزارش بهارستانه، «کنستانتین گاوریلوف» رییس هیئت روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین به شبکه خبری «روسیه۲۴» گفت که روسیه تحت تحریم و تهدید قرار نخواهد گرفت و به عملیات خود در اوکراین ادامه خواهد داد.

وی افزود: «در جریان نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در وین، من باید روشن می‌کردم که عملیات نظامی ویژه در اوکراین با هدف جلوگیری از نابودی غیرنظامیان در دونباس است».

رییس هیئت روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین گفت: «هدف از اجرای عملیات ما جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم است…، ما به‌تفصیل توضیح دادیم که اوضاع چگونه پیش می‌رود. ما به همگان اعلام کرده‌ایم که قصد نداریم مورد تحریم و تهدید قرار بگیریم».

گاوریلوف تأکید کرد که «ما قطعاً به عملیات ویژه خودمان برای خلع سلاح در اوکراین ادامه خواهیم داد.».

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه هم روز سه‌شنبه در سخنانی اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور به عملیات نظامی ویژه در خاک اوکراین تا دستیابی به اهداف خود ادامه خواهند داد و وظیفه اصلی محافظت از روسیه در برابر تهدید نظامی خارجی از سوی کشورهای غربی است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.