رفع محرومیت دانشگاه آزاد در گرفتن پروژه‌های تحقیقاتی صنایع

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد از امکان گرفتن پروژه‌های تحقیقاتی صنایع در سال‌های ۹۷ و ۹۸ محروم شده بود، از موافقت مجلس با رفع محرومیت دانشگاه آزاد در این بخش خبر داد.

به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا، بابک نگاهداری با تأکید بر آنکه قراردادها و پژوهش‌های برون دانشگاهی برای ما اولویت ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: متأسفانه دولت در مصوبه‌ای که در قانون بودجه ۹۷ در مجلس به تصویب رسانده بود -مبنی بر آن که شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات باید سهمی از بودجه خود را به تحقیقات اختصاص دهند-، دانشگاه آزاد را از انجام تحقیقات برای این مؤسسات حذف کرده بود؛ به این معنی که شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات نمی‌توانستند تحقیقات خود را به دانشگاه آزاد بسپارند که البته دلیل حذف دانشگاه آزاد از این مصوبه برای ما روشن نبود.

وی خاطرنشان کرد: با رایزنی که با مجلس شورای اسلامی، دولت و شورای عتف (علوم، تحقیقات و فناوری) در وزارت علوم انجام دادیم، کمیسیون مربوطه در مجلس پذیرفته که این موضوع را در بودجه سال ۹۹ ابلاغ کند. این در حالی است که دانشگاه آزاد در سال‌های ۹۷ و ۹۸ از این مصوبه محروم شده بود و نمی‌توانست از صنایع پروژه تحقیقاتی بگیرد.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.