رفتار وحشیانه مأموران آمریکایی با کودکان خردسال پناه‌جو+فیلم

فیلمی که رسانه‌های آمریکا منتشر کرده‌اند مأموران را در حال رفتار وحشیانه با کودکان خردسال پناه‌جو نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، ویدئوهای ثبت‌شده توسط دوربین‌های مدار بسته که رسانه‌های آمریکا به آن دست یافته‌اند رفتار وحشیانه کارکنان یک مرکز نگهداری کودکان مهاجر (پناه‌جو) در آمریکا را با کودکان خردسال نشان می‌دهد.

در یک ویدئو که روزنامه «آریزونا ریپابلیک» منتشر کرده پرسنل یک مرکز کودکان مهاجر یک پسربچه را روی زمین می‌کشد، به صورتش سیلی می‌زند و او را در کنار دیوار قرار می‌دهد. در بخش دیگری از همین فیلم زنی دیده می‌شود که کودک دیگری را روی زمین کشیده و او را به اتاقی منتقل می‌کند.

طبق گزارش این روزنامه، این اتفاقات در مرکز «هسیندا دل سول» در شهر «یانگ‌تاون» ایالت آریزونا به وقوع پیوسته است.

دفتر کلانتری بخش «مریکوپا» ابتدائاً به «سی‌ان‌ان» گفت که پس از تحقیق درباره ادعاهای مطرح‌شده در این خصوص به این نتیجه رسیده که اقدامات مزبور را نمی‌توان به عنوان جرائم مشمول جرایم کیفری تحت پیگرد قرار داد.  این دفتر ساعاتی بعد تغییر رأی داد و گفت که تصمیم گرفته پرونده را برای بررسی‌های بیشتر و تعیین اتهامات کیفری به دفتر دادستانی این بخش ارجاع دهد.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که  مرگ فرزندان خردسال دو خانواده پناه‌جوی اهل گواتمالا بعد از بازداشت توسط مأموران گشت مرزی آمریکا در این کشور جنجالی شده است.

رسانه‌های آمریکایی روز ۲۳ آذرماه گزارش دادند «ژاکلین کال مکوئین»، دختر ۷ ساله یک خانواده پناه‌جو اهل گواتمالا بعد از دستگیری توسط مأموران گشت مرزی آمریکا بر اثر شوک عصبی و کم‌آبی بدن جان باخته است. مشابهاً ۴ دی‌ماه هم گزارش شد پسربچه ۸ ساله‌ای به نام «فلیپ گومز آلونزو» که فرزند خانواده دیگری از پناه‌جویان گواتمالا بوده در بازداشت مأموران آمریکایی جانش را از دست داده است.

با وجود آنکه کارشناسان، سیاست‌های افراطی ترامپ در زمینه مهاجرت را عامل بازداشت و مرگ این کودکان می‌دانند رئیس‌جمهور  آمریکا شنبه شب در توئیتی جنجالی دموکرات‌ها را مقصر این رخداد معرفی کرد.او علاوه بر این مدعی شد ۲ کودک بازداشت‌‌شده پیش از دستگیری‌شان بسیار بیمار بوده‌اند.

ترامپ نوشت: «هر کودک یا فردی دیگری که در مرز بمیرد تقصیرش بلاشک به گردن دموکرات‌ها و سیاست‌های مهاجرتی رقت‌انگیز آنها است که به مردم اجازه می‌دهد با تصور اینکه می‌توانند به صورت غیرقانونی وارد کشور ما شوند سفرهای طولانی آغاز کنند. نمی‌گذاریم وارد شوند. اگر دیوار داشتیم، تلاش هم نمی‌کردند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه نوشت: «دو کودک مورد نظر قبل از تحویل به مأموران گشت مرزی بسیار بیمار بودند. پدر آن دختربچه گفت که مأمورها تقصیری نداشتند چون خودش چند روز به بچه آب نداده بود. برای اینکه همه اینها خاتمه پیدا کنند باید برای نیروهای گشت مرزی بایستی آن دیوار را احداث کرد. آنها خیلی زحمت می‌کشند و کمتر قدرشان دانسته می‌شود.»

این توئیت ترامپ با واکنش‌های گسترده مواجه شد و نماینده‌های کنگره و رسانه‌های آمریکا به شدت از آن انتقاد کردند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.