رفتارهای تخریبی جفا کردن به نظام و اعتماد عمومی است

یک کارشناس سیاسی گفت: رفتارهای تخریبی به منزله خود‌زنی و جفا در حق نظام و اعتماد عمومی خواهد بود و اخلاق، قانون و التزام ملی به تذکرات صریح ولایت از شاخص‌های اصلی ارزشی بودن هر نامزد است. رضا طلایی نیک کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر […]

یک کارشناس سیاسی گفت: رفتارهای تخریبی به منزله خود‌زنی و جفا در حق نظام و اعتماد عمومی خواهد بود و اخلاق، قانون و التزام ملی به تذکرات صریح ولایت از شاخص‌های اصلی ارزشی بودن هر نامزد است.

رضا طلایی نیک کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر منتسب نبودن کاندیدای خاصی به ایشان اشاره کرد و اظهار داشت: بیانات جامع رهبر انقلاب در سالگرد امام برای حماسه سیاسی انتخابات، راهگشای واقعی است.

وی افزود: مواضع سریع و مکرر رهبر معظم انقلاب همه ظرفیت‌ها را برای تحقق حماسه سیاسی 24 خرداد مهیا و هیچ جریان سیاسی با فراهم شدن بستر رقابت عادلانه و جدی با هدایت رهبر انقلاب بهانه‌ای برای بی تفاوتی، قانون‌شکنی یا ماجراجویی نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه فرمایشات عمیق رهبر انقلاب راه ماجراجویی و استفاده های احتمالی از رقابت‌های انتخاباتی را مسدود کرد خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب با اعلام بی‌نظر بودن نسبت به کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری راه ماجراجویی خارجی و سوءاستفاده داخلی را قاطعانه بست. بنابراین منصوب کردن خود به رهبری جفای آشکار به نظام، ولایت و مردم است.

طلایی نیک ادامه داد: اعلام مکرر و صریح مقام معظم رهبری در عدم حمایت از کاندیدای خاص پیام روشنی به مردم و ولایتمداران در صیانت از جایگاه رفیع انقلاب دارد.

وی حمایت صادقانه از ولایت را عدم خود منتسبی کاندیداها به رهبری دانست و تصریح کرد: رهبر انقلاب با مواضع مکرر و صریح، فضای رقابتی فراگیر و عادلانه را برای همه نامزدها هدایت و حمایت کردند. بنابراین نامزدها به جای منصوب کردن خود در تبلیغات به رهبری باید قدردان حمایت مقام عظمای ولایت از ظرفیت‌سازی عادلانه برای رقابت باشند.

جانشین معاون نظارت مجلس شورای اسلامی معتقد است که در این دوره از انتخابات زمینه‌های برخی منصوب کردن‌ها به رهبری انقلاب در انتخابات و رقابت‌ها به شدت کاهش یافته است.

طلایی نیک به بیانات صریح رهبر معظم انقلاب در رعایت مرز انتقاد و تخریب اشاره و خاطرنشان کرد: این مرز باید برای نامزدها و حامیانشان رعایت شود چون عبور از مرز انتقاد و رفتار تخریبی علیه عملکرد دولت از شاخص‌های غیرارزشی و بی انصافی است. بنابراین مردم و نخبگان با سنجش گفتار و رفتار نامزدها میزان رعایت انصاف در نقد و ضعف موجود و گذشته را ارزیابی می کنند.

وی عبور از دایره انتقاد و استفاده از ارزش‌های تخریبی را سبب آسیب‌ رساندن به نامزدهای انتخابات، دستاوردهای نظام و اعتماد مردم دانست و تاکید کرد: رفتارهای تخریبی به منزله خود‌زنی و جفا در حق نظام و اعتماد عمومی خواهد بود و اخلاق، قانون و التزام ملی به تذکرات صریح ولایت از شاخص‌های اصلی ارزشی بودن هر نامزد است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه همه سلایق سیاسی شایسته‌ترین نامزد خود را در عرصه رقابت دارند گفت: مردم در این انتخابات از گزینه‌های متنوعی برای اصلح‌گزینی برخوردار هستند.

طلایی نیک ولایتمداری، ارزش‌گرایی، توانمندی برنامه‌ای و مدیریتی را در اصلح گزینی تعیین کننده و تاثیر‌گذار برشمرد.

وی در پایان اظهار داشت: روند رقابت‌ها و حساسیت‌های مردم حکایت از حضور حداکثری و خلق حماسه سیاسی در انتخابات 92 را دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.