رضایت‌مندی زلزله‌زدگان کرمانشاه از کیفیت خانه‌های ساخته شده توسط بسیج

با تجهیز ششمین کارگاه مؤسسه مسکن و عمران اجتماعی بنیاد تعاون بسیج، شمار ساخت مسکن توافق شده این بنیاد برای زلزله زدگان کرمانشاه از 300 واحد عبور کرد. تاکنون 28 واحد از این تعداد ساخته و تحویل زلزله زدگان شد که با رضایت‌مندی آنان مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، با تجهیز ششمین کارگاه توسط مؤسسه مسکن و عمران اجتماعی بنیاد تعاون بسیج در مناطق زلزله زده کرمانشاه، شمار خانه‌های توافق شده این بنیاد برای ساخت به قیمت تمام شده، با رویکرد کیفی‌تر، ارزانتر و سریعتر از ۳۰۰ واحد عبور کرد.

از این تعداد تاکنون ۲۸ واحد توسط این بنیاد ساخته و ششم اردیبهشت ماه با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه و خانواده معظم شهدای مدافع حرم به زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب تحویل تحویل زلزله زدگان شد که با رضایت‌مندی بالای آنان مواجه شده است.

سپاه پاسداران در همان بدو وقوع زلزله تعهد کرد در مدت ۴۵ روز با ساخت ۸۰۰۰ کانکس، اسکان موقت زلزله زدگان را سامان دهد و با تلاش جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، ظرف مدت ۴۰ روز بیش از ۸۱۰۰ کانکس، یعنی بیش از میزانی که متعهد شده بود برای زلزله زدگان روستاهای دشت ذهاب ساخت و به این ترتیب کار اسکان موقت مردم این مناطق پایان یافت.

خردادماه امسال نیز ۵۰۰ واحد مسکونی ساخته و تجهیز شده کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خانوارهای مددجوی آسیب دیده از زلزله به بهره‌برداری رسید و تأمین مسکن این قشر  همچنان ادامه دارد.

زمین لرزه ای به بزرگی ۷٫۳ در مقیاس  ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در استان کرمانشاه رخ داد.

کانون این زمین‌لرزه ۵ کیلومتری شهر ازگله این شهرستان بود که سبب کشته شدن نزدیک به ۵۰۰ نفر، زخمی شدن بیش از ۹ هزار نفر و آواره شدن نزدیک به ۷۰٬۰۰۰ نفر از هموطنانمان شد.

بیشترین خسارات این زمین لرزه به شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی وارد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.