رسیدگی به مشکلات خانواده‌های معتادان در بهارستان درحال انجام است

رسیدگی به مشکلات خانواده‌های معتادان به واسطه برگزاری جلسات حمایتی در شهرستان بهارستان درحال انجام می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های معتادان در راستای حمایت معنوی از این خانواده‌ها با همکاری شهرداری شهرصالحیه و توسط انجمن نارانان در شهرستان بهارستان برگزار گردید که با استقبال خوبی از سوی این قشر مواجه شد.

گفتنی است که نارانان یا انجمن خانواده معتادان یک برنامه دوازده قدمی خودیاری – بهبودی می باشد که از خانواده و نزدیکان معتادان حمایت می کند تا این خانواده‌ها را در راستای مشکلاتی که با آن روبه‌رو می باشند همراهی نماید.

بنابر این گزارش، کارگاه‌های آموزشی مذکور برای کسانی است که در اثر مشکل اعتیاد یکی از نزدیکان خود، احساس ناامیدی داشته یا دارند که از طریق فعالیت‌های اعضای گروه تجربه، نیرو و امید خود را در با مشارکت در جلسات هفتگی تقویت می کنند.

این جلسات معمولاً در محله‌هایی مانند مراکز درمانی و اجتماعی و بیمارستان‌ها برگزار می شوند که در آخرین گردهمایی خود در فرهنگسرای شهید امامی شهرداری شهرصالحیه تشکیل جلسه داد که با حمایت مسئولین شهری نیز همراه شد.

بدون تردید برگزاری اینگونه جلسات و همراهی مسئولین شهرستان بهارستان با خانواده‌های معتادان بهارستانی و کمک به انجمن مذکور می تواند تاثیر به سزایی در راستای رفع مشکلات این خانواده‌ها و همچنین برگشت افراد معتاد به کانون خانواده و جامعه دارد.

درپایان لازم به ذکر است که مسئولین شهرستان بهارستان می توانند در راستای حمایت از این خانواده‌ها با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و همچنین شناسایی معتادان بهارستانی در جهت مقابله با این آسیب اجتماعی گام بردارند و از نابودی خانواده‌ها جلوگیری به عمل آورند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.