رزمایش هفته پدافند غیرعامل در مدارس بهارستان برگزار گردید

رزمایش هفته پدافند غیرعامل با حضور مسئولین شهرستانی در مدارس نمونه و منتخب شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، به مناسبت حضور در هفته پدافند غیرعامل رزمایش‌های پدافند غیرعامل صبح امروز در مدارس منتخب بخش‌های گلستان و بوستان شهرستان بهارستان با حضور مسئولین شهرستانی و آتش‌نشانان بهارستانی برگزار گردید.

گفتنی است که در طول این رزمایش‌ها دانش آموزان بهارستانی علاوه‌بر آشنایی با راه‌های مقابله با حملات و تهدید‌های هوایی دشمن با عملیات امداد و نجات، مهار آتش و همچنین کمک به دانش آموزان مصدوم آشنا شدند و در فضایی فرضی شرایط چنین موقعیت‌هایی را درک کردند.

بنابر این گزارش در رزمایش و مراسم متمرکز هفته پدافند غیرعامل که در آموزشگاه دخترانه سمیه بخش گلستان برگزار گردید، نماینده فرمانداری شهرستان بهارستان، بخشداری‌های بوستان و گلستان، لطفی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان و همچنین جمعی از مسئولان بهارستانی حضور داشتند.

در این مراسم نمایشگاه‌هایی با موضوع تهاجم فرهنگی، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی موجود، اهداف دشمنان از اعمال این تحریم‌ها، فضای مجازی و موضوعات این چنین برپا شده بود، که با استقبال قابل توجه دانش آموزان روبه‌رو گردید.

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان در این مراسم باتاکید بر اهمیت برگزاری رزمایش‌های این چنینی در مدارس سطح شهرستان، بیان داشت: برگزاری رزمایش‌هایی نظیر رزمایش هفته پدافند غیرعامل به دانش آموزان کمک می کند تا با حوادث مختلف آشنا شوند و بدانند در هنگام وقوع اتفاقات و حوادث مختلف چه کارهایی باید انجام دهند.

درپایان لازم به ذکر است که شعار هفته پدافند غیرعامل سال جاری، بازدارندگی در سایه حماسه حسینی می باشد که این نام به مناسبت مصادف شدن آغاز هفته پدافند غیرعامل با اربعین حسینی (ع) انتخاب شده است.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.