«راه اورشلیم» به بلاروس رسید

نمایشگاه بین‌المللی «راه اورشلیم» با آثاری از هنرمندان ۲۵ شهر روسیه مرکزی در بلاروس برپا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از sobor، آثار هنرمندان ۲۵ شهر روسیه مرکزی در مینسک (پایتخت بلاروس) به نمایش آمد.‎ این نمایشگاه بین‌المللی با نام «راه اورشلیم» هفته اول شهریور در سالن مرکز علوم و فرهنگ روسیه در مینسک افتتاح شد.

در این رویداد بیش از ۴۰ اثر نقاشی و طراحی ارائه شد که در منظره‌ها، معبدها و صومعه‌ها، بناهای یادبود معماری و طرح‌هایی از زندگی امروزی به تصویر کشیده شده است.

علاوه برآن، نمایشگاه بازدیدکنندگان را با حقایق جالبی از تاریخ برخی از شهرهای معرفی شده در پروژه آشنا کرد.

نخستین نمایشگاه «راه اورشلیم» در شهر ایسترا واقع در حومه مسکو و از کنار مجموعه تاریخی اورشلیم جدید (بنا شده در سال ۱۶۵۶ میلادی به عنوان زیارتگاهی دایمی برای مومنان مسیحی) کار خود را آغاز کرده و پس از آن در موژایسک، گاگارین و ویازم نیز برپا بوده و سپس در ویتبسک در معرض دید عموم قرار گرفته است.

به گزارش رایزنی فرهنگی ایران دربلاروس، لیتوانی مقصد بعدی نمایشگاه «راه اورشلیم» است که به همت انجمن امپراتوری ارتدوکس فلسطین برپا می‌شود. این نمایشگاه سپس عازم شهرهای اروپا و پایتخت کشورهای آسیانه میانه می‌شود.

قرار است طی ۳ سال، یکصد شهر در ۵۴ کشور از «راه اورشلیم» دیدن کنند و سرانجام، در اواسط سال ۲۰۲۲ به مقصد نهایی یعنی اورشلیم (بیت‌المقدس) برسد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.