رئیس جمهور بلاروس وارد «تاشکند» شد

رئیس جمهور بلاروس در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی وارد «تاشکند» پایتخت ازبکستان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی وارد «تاشکند» پایتخت ازبکستان شد.

رئیس جمهور بلاروس در بدو ورود مورد استقبال «عبدالله عارف اف» نخست وزیر و «عبدالعزیز کامل اف» وزیر امور خارجه ازبکستان قرار گرفت.

طبق برنامه رئیس جمهور بلاروس تا ساعتی دیگر با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

بر اساس این گزارش، در این دیدار طرفین در مورد چگونگی گسترش بیش از پیش همکاری های اقتصادی و بازرگانی، توسعه تعاونی تولیدی و ایجاد کارخانجات مونتاژ فن آوری های مورد نیاز در ازبکستان گفت‌وگو خواهند کرد.

همچنین مسائل تحکیم همکاری‌های صنعتی و کشاورزی، فرهنگی و انسانی و گردشگری نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برنامه ریزی می شود در پایان مذاکرات اسناد دوجانبه مبنی بر گسترش همکاری های متقابل در زمینه های مختلف امضا شود.

روسای جمهور دو کشور همچنین از کارخانه مشترک ازبکستان و بلاروس «آمکودار-اگروتهماش» و نمایشگاه تولیدات بلاروس بازدید می‌کنند.

هم اکنون بین دو کشور قراردادی در مورد همکاری‌های اقتصادی برای سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۷ میلادی، قرارداد بین دولتی در مورد گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه مبارزه با تباه‌کاری و دیگر اسناد  جاری است.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، بلاروس استقلال این کشور را در تاریخ ۲۷ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۲۱ ژانویه سال ۱۹۹۳ میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.