رئیسی پیش از عزیمت به قطر: این سفر گام مهمی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی است

رئیس جمهور پیش از عزیمت به قطر گفت: این سفر را گامی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی به‌ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس می‌دانیم و استفاده از ظرفیت‌های این کشورها در جهت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی مفید خواهد بود.

به گزارش بهارستانه آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز پیش از عزیمت به قطر طی سخنانی اظهار داشت: این سفر به دعوت رسمی شیخ تمیم بن حمد امیر قطر با دو هدفِ گسترش روابط دوجانبه‌ با کشور دوست و برادر و همسایه‌مان قطر و شرکت در مجمع کشورهای صادرکننده گاز در جهان انجام می‌گیرد.

وی افزود: ما این سفر را گامی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی به‌ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس می‌دانیم و استفاده از ظرفیت‌های این کشورها در جهت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی مفید خواهد بود و همچنین که ما با کشور قطر میدان گازی مشترک داریم، همکاری‌های حوزه انرژی‌مان نیز قابل توجه است.

رئیس‌جمهور بیان کرد: از جمله اقداماتی که در این سفر می‌تواند مورد بحث و مذاکره قرار بگیرد ارتباطات در حوزه‌های اقتصادی و انرژی است. موضوع بعدی همکاری با مجمع کشورهای تولید و صادرکننده گاز است؛ تشکیل این مجمع با ابتکار جمهوری اسلامی ایران انجام شده و ما از مؤسسین این مجمع هستیم و ایران، قطر و روسیه از مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده و صادرکننده گاز در جهان هستند.

رئیسی خاطرنشان کرد: امیدواریم در این سفر که هم به اعتبار دیدارهای دوجانبه و هم به اعتبار شرکت در مجمع عمومی صورت می‌گیرد، دیدارهایی با کشورهای شرکت‌کننده در مجمع هم داشته باشیم و این برنامه‌ها قابل توجه خواهد بود و این سفر می‌تواند در جهت ارتقاء روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری بین کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس گام قابل توجهی بردارد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.