ذوالنور: موسوی و کروبی باید اعدام شوند

 مجتبی ذالنور با اشاره به حوادث ۸۸ گفت: موسوی و کروبی حتی در غائله عاشورا که به امام حسین (ع) هتک حرمت کردند و در ایستگاه‌های صلواتی مشروبات الکلی را گذاشتند و به عزاداران حسینی حمله کردند اعلام برائت نکردند، در صورتی که موسوی و کروبی حداقل باید اغتشاشات را در عاشورا محکوم می‌کردند ولی […]

 مجتبی ذالنور با اشاره به حوادث ۸۸ گفت: موسوی و کروبی حتی در غائله عاشورا که به امام حسین (ع) هتک حرمت کردند و در ایستگاه‌های صلواتی مشروبات الکلی را گذاشتند و به عزاداران حسینی حمله کردند اعلام برائت نکردند، در صورتی که موسوی و کروبی حداقل باید اغتشاشات را در عاشورا محکوم می‌کردند ولی آقای موسوی از آنها به عنوان عزادار حسینی نام بردند در حالی که آنها کسانی بودند که به صورت مختلط رقصیدند و علیه ارزشهای اسلامی شعار دادند.

به گزارش بهارستانه،حجت‌الاسلام مجتبی ذالنور افزود: موسوی در هیچکدام از اطلاعیه‌های خود مردم را به قانون دعوت نکرد و به نوعی در تنور اغتشاشات و آشوب‌ها دمید و سعی کرد آنها را وارد عرصه درگیری با نظام کند و خسارت‌هایی همچون تخریب اموال عمومی، افکار عمومی، دستگاه‌های دولتی و … به نظام اسلامی وارد کند و البته اشخاص حقیقی و حقوقی در این جریان آسیب دیدند. وی با بیان اینکه موسوی و کروبی به دنبال خدشه‌دار کردن حیثیت نظام بودند تصریح کرد: موضع‌گیری علیه اصول و ارزش‌های مردم، التهاب در جامعه در مدت ۸ ماه که فضای مملکت و کسب و کار مردم را به تعطیلی کشاند و تخریب اموال عمومی، تخریب دستگاه‌های دولتی، آسیب به باورهای مردم و … از جمله اقداماتی بود که این شخصیت‌ها برای خدشه‌دار کردن حیثیت نظام انجام دادند ولی مردم در ۹ دی اعلام برائت کردند و گفتند با اغواگری و فریب آنها را در مسیر انحراف قرار دادند.
ذالنور در مورد تأثیرات اقدامات ساختارشکنانه موسوی و کروبی در عرصه بین‌الملل نیز اظهار داشت: سران داخلی فتنه رشته ارتباط و اتصال بین جریان‌های ضدانقلاب و اپوزیسیون را فراهم کردند و باعث فعال شدن همه دشمنان شدند. وی گفت: بعد از انتخابات آشوب‌ها با اقدامات و عقده‌گشایی توسط دشمنان نظام اتفاق افتاد که هرکدام از نظام و مردم با آنها به عنوان محارب برخورد می‌کنند. در واقع سران داخلی فتنه نخ تسبیح اتحاد بین جریان محارب را انجام دادند که البته آنها هرگز از دامن معاندین جدا نمی‌شوند.
… سران داخلی فتنه به دلیل اینکه از بدنه مردم جدا شده‌اند و انزجار عمومی از آنها به وجود آمد و حمایت مردم را ندارند بنابراین طبیعی است که این جریان اگر بخواهد ادامه داشته باشد باید از دامن جریانات معاند فاصله نگیرد و از طرفی هم متحکمین به عاشورا نیز به سران فتنه نیاز داشتند.بر این اساس مشاهده کردیم که همه رسانه‌های ضدانقلاب با همه وجود پشت سر موسوی و کروبی آمدند و آنها نیز از این رسانه‌ها اعلام برائت نکردند و هیچ وقت فاصله نگرفتند بلکه بستر عقده‌گشایی را فراهم کردند…. بنابراین اگر بخواهیم از نظر حقوقی برخورد با سران داخلی فتنه را توصیف کنیم، می‌توان گفت که سران داخلی فتنه مستحق مجازات اعدام هستند زیرا محاربه فقط به معنای این نیست که شخص اسلحه به دست بگیرند، بلکه محاربه ممکن است به گونه‌ای باشد که شخص رئیس گروهی باشد که زیر چتر او با نظام مقابله می‌کند.
ذالنور در مورد اینکه چرا نظام اسلامی تاکنون برخوردی با سران داخلی فتنه انجام نداده است، گفت: رافت اسلامی، اقتدار و در نظر گرفتن مسائل بالاتر از جمله مواردی است که نظام در برخورد با سران فتنه در نظر گرفته است زیرا اگر نظام قبل از انتخابات با این اشخاص برخورد می‌کرد ما شاهد این اظهارات در صحن مجلس راجع به فتنه نبودیم. وی افزود: بنابراین نظام فرصت داد تا کسانی که در مسائل سیاسی کند هستند با گذر زمان متوجه شوند و ما دیدیم کسانی که تا دیروز در تنور برخی حرکت‌های غیرقانونی می‌دمیدند الان به حقیقت انتخابات اقرار می‌کنند البته این به معنای آن نیست که نظام اقتدار نداشت بلکه به خاطر این است مصالح و منافع بیشتری برای جامعه مدنظر بود. همچنین رأفت اسلامی نظام باعث شد که نظام اسلامی با سران فتنه تاکنون اینچنین برخورد کند.
وی خاطرنشان کرد: سران فتنه اگر در محدودیت نباشند اعمال مجرمانه خود را ادامه می‌دهند ، بنابراین حداقل کاری که نظام می‌تواند انجام دهد ایجاد محدودیت‌ برای آنها بود که اتفاق افتاد و نظام از نظر قانونی از موضع رأفت با آنها برخورد کرد در صورتی که از نظر مردم، نظام مورد تعرض قرار گرفت زیرا خواست عمومی حق را به نظام می‌دهد که نظام برخورد شدیدتری داشته باشد.

منبع:تسنیم

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.