ذاکری: نحوه استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی مانع رونق تولید شده است

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: چرا باید قطعات صنعتی با ارز 4200 تومانی وارد کشور شود در عین حال تولید کننده نیز مواد اولیه خود را با ارز نیمایی وارد کند؟ این موضوع مانع پیش روی تولید است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به موانع پیش روی تولید در کشور گفت: یکی از نقاط ضعف در سیستم مدیریتی وزارت صنعت، معدن و تجارت مقوله ارز دولتی است به طوری که قطعات صنعتی اکنون با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود اما تولید کننده صنعتی باید مواد اولیه محصول خود را با ارز نیمایی خریداری کرده و وارد کشور کند.

وی افزود: وجود ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی از موانع پیش روی تولید هستند که باعث می‌شود خیلی از صنایع تولیدی تعطیل شوند یا تولیدات آنها کاهش یافته و کیفیت محصولاتشان پایین بیاید.

ذاکری تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با برنامه ریزی و ساماندهی موانع پیش روی تولید به رونق کار صنایع شتاب دهد، تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان واقعی و ایجاد بازار توزیع محصولات و همچنین استفاده داخلی در نهادها می تواند نقش محوری در رونق تولید داشته باشد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: هر چقدر به صنایع مختلف داخلی در افزایش کیفیت و تولید کمک شود بدون شک ارز کمتری از کشور خارج خواهد شد.

وی افزود: دانشگاه‌ها وظیفه دارند با تعامل با صنایع با استفاده از پتانسیل علمی و نیروی تخصصی که دارند در قالب تفاهم نامه به رونق تولید داخلی کمک کنند و موانع بر سر راه تولید را رفع کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.