دیگر درباره خانه سینما ۱ و ۲ نباید بحث کرد

وزیر ارشاد گفت: درباره خانه سینمای یک و دو نباید بحث کرد، قرار بر این است که همه سینماگران تحت یک سقف گرد هم آیند و تحت پوشش یک خانه سینما عمل کنند. در آینده‌ای نزدیک مجمع تشکیل خواهد شد و در یک انتخاب آزاد هیئت مدیره و مدیرعامل انتخاب می‌شوند. به گزارش بهارستانه ، […]

وزیر ارشاد گفت: درباره خانه سینمای یک و دو نباید بحث کرد، قرار بر این است که همه سینماگران تحت یک سقف گرد هم آیند و تحت پوشش یک خانه سینما عمل کنند. در آینده‌ای نزدیک مجمع تشکیل خواهد شد و در یک انتخاب آزاد هیئت مدیره و مدیرعامل انتخاب می‌شوند.

به گزارش بهارستانه ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار با وزیر اطلاع‌رسانی کشور عمان در جمع خبرنگاران حاضر و به سؤالات پاسخ گفت.

وی در پاسخ به سؤال فارس درباره خانه سینمای یک و دو و در پاسخی مبنی بر اینکه مصوبه در یکی دو ماه اخیر توسط دولت قبلی قرار بوده بازنگری شود، این مصوبه شامل خانه سینمای دو هم می‌شود و امکان انحلال آن وجود دارد، تصریح کرد: خانه سینمای یک و دو را نباید بحث کرد، قرار بر این است که همه سینماگران تحت یک سقف و یک پوشش گرد هم آیند و با انسجام و همدلی تحت پوشش یک خانه سینما عمل کنند. فعالیت‌ها در چارچوب قانونی خواهد بود و در آینده‌ای نزدیک مجمع تشکیل خواهد شد و در یک انتخاب آزاد هیئت مدیره و مدیرعامل انتخاب می‌شوند. قرار ما با همه آنها این است که با همدلی کار کنند و از برخی تنش‌ها و اختلافاتی که مانع کار سینماگران شده و افت فعالیت‌ها را در پی داشته اجتناب و دوری کنند، زیرا اکنون دوره همکاری است.

وی در پاسخ به اینکه گفته بودید هیئت مدیره خانه سینمای گذشته منحل می شود اما سازمان سینمایی این موضوع را تکذیب کرده چه توضیحی دارید، گفت: ما چنین چیزی نگفتیم، خود من تکذیب کردم و اصلا چنین چیزی گفته نشد و نمی‌دانم چنین خبری از کجا منتشر شده بر این اساس بلافاصله آن را تکذیب کردم.

جنتی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در آستانه روز سینما هستیم آیا برای سینماگران خبرهای خوبی دارید، گفت: این سؤال را باید از آقای ایوبی بپرسید ولی ایشان خبرهای خوبی دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که در حاشیه این بازدید درباره ماشین دو زوج جوان که بدون توقع و چشمداشت ماشین خود را در اختیار حوزه فرهنگ قرار داده‌اند، گفت:‌این دو زوج بدون چشم‌داشتی در ماشین خود کتاب و سی‌دی قرار داده‌اند و در شهر می‌گردند و برخی افراد را نیز به مقصدهایشان می‌رسانند و در طول راه به آنها کتاب داده و معرفی می‌کنند ضمن اینکه آنها را تشویق به کتابخوانی می‌کنند که باید از این نوع فعالیت‌ها حمایت کرد تا در نمایشگاه کتاب حضور یابند و این الگو را معرفی کنند و صدا و سیما هم باید کمک کند. تا این الگو معرفی شود و سایرین هم از این نوع روش‌ها پیروی کند تا فرهنگ کتابخوانی گسترش یابد.

وی در پاسخ به اینکه چه مؤلفه‌هایی را برای تغییر در دو معاونت فرهنگی و مطبوعاتی مدنظر دارید، گفت: ‌اصلا این بحث‌های ریز را نباید در چنین محلی مطرح کرد.

وی در پاسخ به سؤال فارس درباره تماس مدیر نشر چشمه با وی برای رفع تعلیق و اینکه چنین دیدار و گفت‌وگویی صورت گرفته واکنش نشان داد و گفت: قرار نیست به این نوع سؤالات پاسخی بدهم. مسائل کلی را بپرسید.

جنتی در پاسخ به اینکه وضعیت تعلیق نشر چشمه وضعیت کاملا مشخص است شما چه پاسخی می‌دهید، تنها سکوت کرد.

منبع:فارس

/پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.