رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

دو پهله دلیجه توسط واحدهای گشت و پایش در بهارستان کشف شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: دو پهله دلیجه توسط واحدهای گشت و پایش در بهارستان کشف و فرد متخلف به مراجع قضائی جهت سیر مراحل قانونی معرفی گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا آکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به کشف و ضبط دو بهله پرنده شکاری در سطح شهرستان، تبیین کرد: این دو پهله پرنده شکاری در یکی از واحدهای صنفی مستقر در شهرستان بهارستان کشف شد.
وی در ادامه با تشریح جزئیات کشف و ضبط دو پهله پرنده شکاری در بهارستان، گفت: درپی گزارشات واصله مبنی بر نگهداری دو پرنده شکاری در یک واحد فوم سازی، کارشناسان این اداره در گشت و پایش واحدهای مستقر در سطح بهارستان با مراجعه به واحد مذکور و پس از بررسی و اطمینان از صحت موضوع، اقدام به ضبط این پرندگان نمودند.

آکار باتاکید بر اینکه پرنده‌های ضبط شده از گونه دلیجه می باشند، عنوان داشت: این دو پهله پرنده شکاری بلافاصله پس از کشف و ضبط به منظور بررسی سلامت جسمی و همچنین قابلیت رهاسازی به پارک پریسان منتقل گردیدند.

وی همچنین در رابطه با قوانین موجود برای دلیجه‌ها در کشور، تصریح کرد: دلیجه از پرندگان وحشی مشمول قانون شکار و صید می باشند که به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به زنده‌گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه کند علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که به مدت سه سال است، جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۲۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به تخلف زیست محیطی صورت گرفته، افزود: اقدامات لازم از سوی این اداره در راستای معرفی متصدی این واحد صنفی به مراجع قضایی و صدور حکم انجام می گیرد.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.