دومین خودکشی سال ۹۷ در بهارستان ناکام ماند+ عکس

شب گذشته دومین اقدام به خودکشی در سال 97 در شهرستان بهارستان رقم خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، خودکشی یکی از معضلات اجتماعی می باشد که به دلایل مختلف در عصر جدید گسترش پیدا کرده است و روزانه افراد مختلفی در سراسر دنیا به دلیل مشکلاتی نظیر مشکلات اقتصادی، افسردگی، تنهایی، شکست‌های شغلی و مشکلات خانوادگی دست به خودکشی می زنند، که متاسفانه این پدیده شوم در کشور ما نیز وجود دارد و عده‌ای سعی در افزایش آن به طرق مختلف و در فضای مجازی دارند.

گفتنی است که در حدود یک هفته قبل، دختری جوان از بالای پل عابر پیاده سه راهی آدران شهرستان بهارستان اقدام به خودکشی کرد که متاسفانه مسئولان بیمارستان امام حسین (ع) شهرک سبزدشت از مرگ مغزی این جوان بهارستانی خبر دادند.

شب گذشته نیز یک مرد نسیم شهری از بالای دکل برق فشار قوی قصد خودکشی داشت که با تلاش و درایت نیروهای سازمان آتش‌نشانی شهرداری نسیم شهر، نجات پیدا کرد و به نوعی خودکشی این مرد نافرجام باقی ماند.

از جمله نکات قابل توجه اقدام به خودکشی شب گذشته این بود که مردی که قصد خودکشی داشت، می خواست فرزند کوچک خود را نیز به همراه خود از بالای دکل برق فشار قوی پایین بیانداز، که عده‌ای از حاضرین در صحنه خودکشی، علت این کار مرد را مشکلات اقتصادی و مالی عنوان کرده‌اند و اینکه نمی خواست بعد از مرگش کودکش در سختی بزرگ شود.

اما مطمئناً از نظر هر انسان عاقل و بالغی خودکشی راه حل رفع مشکلات موجود در زندگی نمی باشد و به نوعی فرار از مشکلات و قرار دادن خانواده در وضعیتی بدتر می باشد، و مبارزه با پدیده شوم خودکشی که به تازگی درحال باب شدن در برخی نقاط کشور می باشد نیازمند فرهنگ‌سازی ومطالعات روان شناختی بر روی اقشار مختلف جامعه می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.