دومین جلسه آموزشی نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌های واگیر در بهارستان برگزار شد

دومین جلسه آموزشی نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌های واگیر به همت شبکه بهداشت و درمان بهارستان در این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جلسه آموزشی نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌های واگیر با حضور مددکاران و روانشناسان شاغل در مراکز تحت پوشش بهزیستی، مسئولین و بهیاران مراکز اقامتی در محل اداره بهزیستی بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این جلسه آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های ستاد مرکز بهداشت و با هماهنگی اداره بهزیستی شهرستان بهارستان برگزار گردید، که در این جلسه آروین کارشناس بیماری‌های واگیر در ابتدا به شرح نحوه شناسایی علامتی موارد مشکوک به بیماری‌ها در مراکز تجمعی و اقامتی، مراکز ترک اعتیاد، مراکز ارائه خدمات بهزیستی به مراجعین پرداخت.

وی در ادامه در رابطه با بیماری‌های سندرم قابل شناسایی، بیان داشت: در این مراکز باتوجه به برخی نکات می توان بیماری‌هایی نظیر HIV و بیماری سل و سایر سندرم‌های شایع را به سرعت شناسایی کرد.

در بخش دیگری از این جلسه اکبرزاده کارشناس بیماری‌های واگیر با اشاره به خدمات ارائه شده توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در خصوص بیماری‌های واگیر، گفت: خدمات مناسبی در جهت پیشگیری از هاری و درمان حیوان گزیدگی، مراقبت بیماری‌های اسهالی و نحوه گزارش‌دهی توضیحات لازم ارائه شده است.

شرکت کنندگان در این جلسه درپایان به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات و چالش‌های موجود در راه همکاری‌های مشترک شبکه بهداشت و درمان و مراکز تحت پوشش بهزیستی جهت کشف سندرم‌ها و بیماری‌های قابل گزارش پرداختند.

لازم به ذکر است سال گذشته اولین جلسه مشترک واحد مبارزه با بیماری‌های واگیر به همت شبکه بهداشت و درمان بهارستان و مسئولین مراکز اقامتی برگزار گردید که در نتیجه آن برنامه کشف بیماران مشکوک به سل و نمونه‌گیری از آن‌ها در سطح شهرستان آغاز شد که این طرح تاکنون نیز ادامه دارد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.