دولت زنجیره تولید هپکو، آذرآب و واگن سازی پارس را حفظ کند

نماینده اراک در مجلس با بیان اینکه دولت باید زنجیره تولید هپکو، آذرآب و واگن سازی پارس را حفظ کند گفت: باید به صنایع بالادستی و پایین دستی این واحدهای صنعتی – ملی توجه لازم شود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، علی اکبر کریمی نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی در باره آخرین وضعیت شرکت‌های هپکو، آذرآب و واگن‌سازی اراک گفت: در مورد واگذاری هپکو اخیرا نامه‌ای را به رئیس جمهور ارسال کردم تا قراردادی که با سهامدار فعلی این شرکت منعقد شده لغو شده و سهام آن به دولت بازگردد و سپس دولت با ساماندهی هپکو و در اختیار گذاشتن منابع لازم منجر به رونق‌گیری تولید در این شرکت شده و وقتی شرایط هپکو مناسب شد، در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به افرادی که اهلیت لازم را دارند واگذار شود.

وی گفت: در هفته گذشته با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد هپکو در کمیسیون اقتصادی تصمیم‌گیری کردیم.

نماینده اراک در مجلس اظهار داشت: فیلد کاری شرکت‌ آذرآب و واگن‌سازی اراک در راستای اقدامات شرکت مپناست و چون مپنا نیروگاه‌ساز بوده و در زمینه صنایع نفت و گاز هم فعالیت زیادی دارد می‌تواند با شرکت آذرآب که شرکتی بویلرساز است همکاری خوبی داشته باشند و در حقیقت آذرآب بخشی از زنجیره تولید مپنا باشد.

کریمی گفت: چون مپنا در صنایع ریلی و ساخت لوکوموتیو فعال است و شرکت واگن‌سازی اراک هم بزرگ‌ترین قدیمی‌ترین و مجهزترین تولیدکننده واگن در کشور محسوب می‌شود می‌تواند زنجیره تولید خوبی را شکل دهند.

وی افزود: این شرکت‌های بزرگ صنعتی و ملی صنایع بالادستی و پایین دستی مهمی دارند که دولت باید به آنها توجه کند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.