دولت به‌تکلیفش درباره افزایش ۲برابری جابه‌جایی مسافر با قطار عمل نکرده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید تا پایان برنامه ششم، سهم جابجایی مسافر از طریق راه‌آهن را به 30درصد برساند، اما امروز، این میزان فقط 15 درصد است.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:‌ علیرغم اینکه در برنامه ششم توسعه تاکید داشتیم که دولت باید مقدماتی فراهم کند که سهم شبکه ریلی برای جابجایی بار به ۳۰ درصد ارتقا پیدا کند اما متاسفانه این رقم هم اکنون ۱۵ درصد است که معنایش آن است دولت به تکلیف قانونی خود عمل نکرده است.

وی گفت:‌ باید جاذبه‌هایی برای بار و مسافر ایجاد شود تا مردم از راه‌آهن و قطار استقبال کنند ولی وقتی افزایش قیمت در بخش مسافری راه‌آهن اجرایی می‌شود و در نهایت موجب کاهش دسترسی صاحب بار به قطار شده و هزینه‌های مترتب بر آن را افزایش می‌دهند و قیمت‌ها تعدیل پیدا نمی‌کند وضعیت آن می‌شود که مردم از راه‌آهن استقبال کمتری کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید تا پایان برنامه ششم توسعه سهم جابجایی مسافر را به ۳۰ درصد از طریق راه‌آهن و ۷۰ درصد از طریق جاده کند اما امروز فقط ۱۵ درصد جابجایی‌ها از طریق راه‌آهن صورت می‌گیرد.

رضایی‌کوچی افزود:‌ با افزایش قیمت‌هایی که در راه‌آهن صورت گرفته عملا ظرفیت‌های راه‌آهن خالی مانده و به نظر می‌رسد که در بخش مدیریتی راه‌آهن ضعیف عمل کرده و از  ظرفیت شبکه ریلی به خوبی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.