دولت از توانایی افراد نخبه استفاده کند/موتور اقتصاد با رقابت پذیری حرکت می کند

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه دولت باید از توانایی افراد نخبه برای رفع مشکلات کشور استفاده کند، گفت: موتور اقتصاد کشور زمانی به حرکت در می آید که رقابت پذیر شود.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه باید  اقتصاد به معنای واقعی به دست مردم در سطح جامعه رونق بگیرد، گفت: اگر به دنبال جهش و تحول در اقتصاد هستیم باید از جوان ها در امورات مختلف اجرایی ، صنعتی و علمی در قالب بسیج جهادی استفاده کنیم.

وی افزود: من معتقدم دولت در حال حاضر به جای بازیگری در اقتصاد به حمایت و پشتیبانی از کارآفرینی و مهارت افزایی مردم و به خصوص جوانان دانشگاهی بپردازد که می توانند در مدت زمان کوتاهی باعث رونق تولید در کوچکترین کارگاه های علمی، پژوهشی و صنعتی شوند.

فتح الهی ادامه داد: باید برای تحقق رونق تولید قوانین دست و پا گیر اصلاح شده و مقررات راهگشا جایگزین شود تا بتوان در ایجاد شغل و تولید شاهد رونق باشیم و همچنین از وجود فساد در بسیاری از فعالیت های اقتصادی پیشگیری کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: متاسفانه موسسات مالی در کشور پشتیبان تولید نیستند و فرایند امور تسهیلات خود اشتغالی کاربردی نیست.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.