دوره آموزشی آشنایی با عواقب اجتماعی قاچاق کالا و ارز در بهارستان برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی با عواقب اجتماعی قاچاق کالا و ارز با حضور مسئولین شهرستانی در بخش بوستان شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دوره آموزشی با موضوع فرهنگ‌سازی به منظور آشنایی با معضلات و عواقب اجتماعی قاچاق کالا و ارز برای کارکنان دولت صبح امروز به همت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهارستان در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری قلم نسیم شهر برگزار گردید.

گفتنی است که این دوره توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان با مشارکت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان و هماهنگی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد که با استقبال خوبی مواجه گردید.

بنابر این گزارش، دوره مذکور با حضور غلامرضا آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، بابایی رئیس شورای اسلامی بهارستان، اعضای شورای اسلامی نسیم شهر و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی و کارشناسان برگزار شد.

احسانی کارشناس معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در این دوره آموزشی باتاکید برمعضلات و عواقب قاچاق کالا و ارز در جامعه، نکات مفیدی پیرامون راهکارهای جلوگیری از این پدیده برای حاضرین بیان کرد.

در ادامه صدیقی مهندس غذا و دارو در رابطه با چگونگی مطلع شدن از یک جنس قاچاق و نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده‌های سلامت محور توضیحات کاملی را ارائه کرد و به تشریح آن‌ها پرداخت.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در حاشیه این نشست به مسئولیت این اداره به عنوان مسئول کمیته فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان اشاره کرد و گفت: با حمایت خانجانی فرماندار بهارستان برآن شدیم تا با هماهنگی‌هایی که با معاونت غذا و داروی دانشگاه شهید بهشتی انجام دادیم این دوره را برگزار کنیم.

وی همچنین در خصوص اهمیت برگزاری این گونه دوره‌ها پیرامون آسیب‌های اجتماعی و معضلات جامعه، افزود: امیدواریم در آینده نیز بتوانیم در راستای فرهنگ‌سازی حمایت از تولید کالای ایرانی و اصلاح الگوی مصرف دوره‌های آموزشی بیشتری را در سطح شهرستان برگزار نماییم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.