رئیس اداره میراث فرهنگی بهارستان:

دوره‌های آموزشی صنایع دستی در بهارستان برگزار می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی بهارستان گفت: دوره‌های آموزش صنایع دستی با هدف ارتقا کیفی تولیدات و آشنایی با سلایق بازار در شهرستان بهارستان درحال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حمید کریمی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهارستان با اشاره به ایام الله دهه فجر، عنوان داشت: به مناسب حضور در این ایام دوره‌های آموزش رایگان صنایع دستی در این شهرستان برگزار می گردد.

وی در ادامه باتشریح جزئیات برگزاری دوره‌های مذکور در شهرستان بهارستان، تبیین کرد: از ۱۳ بهمن ماه سال جاری برابر هماهنگی‌های به عمل آمده این دوره‌های رایگان صنایع دستی به منظور آموزش علاقمندان در این منطقه آغاز شده که تاکنون با استقبال خوبی مواجه گردیده است.

کریمی باتاکید بر اهمیت برگزاری این قبیل دوره‌های آموزشی در سطح شهرستان، بیان داشت: این دوره آموزشی در زمینه صنایع دستی نساجی سنتی و معرق چرم در روستای امامزاده باقر (ع) بخش گلستان به صورت پایلوت آغاز به کار کرده است.

وی همچنین به لزوم گسترش طرح مذکور و بهره‌مندی تمام شهروندان از این دوره‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: این طرح به زودی در تمام روستاهای شهرستان بهارستان اجرایی خواهد شد برای تا تمامی شهروندان امکان شرکت در دوره‌های آموزشی مذکور فراهم گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اهداف اجرای این طرح آموزشی در بهارستان، خاطرنشان کرد: آموزش صنایع دستی با هدف ارتقا کیفی تولیدات، آشنایی با سلایق بازار و همچنین انطباق تولید با سلیقه مشتری دنبال می شود.

درپایان لازم به ذکر است که بدون تردید برگزاری اینگونه دوره‌ها در شهرستان بهارستان می تواند باعث ایجاد زمینه‌ای برای تولید صنایع دستی در سطح گسترده در سطح شهرستان شود و استقبال خوب شهروندان نیز نوید تحقق این امر را می دهد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.