دوربرگردان شهرگلستان همچنان به شهروندان خسارت وارد می کند/ دوربرگردان بهارستان زمینه‌ساز تصادفات متعدد در جاده ساوه

دوربرگردان موجود در جاده ساوه در محدوده شهرگلستان شهرستان بهارستان به دلیل ساخت غیراصولی در طول سال‌ها زمینه‌ساز حوادث متعددی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه،‍ طرح‌هایی به نام دوربرگردان در شهرسازی وجود دارد که متاسفانه وقتی از نظر مکان‌یابی در راه‌اندازی آن‌ها توجه نشود نه تنها تاثیر مثبت برجای نمی گذارند بلکه باعث بالارفتن میزان خسارت به شهروندان خواهند شد.

بنابر این گزارش، چنین معضلی در شهرستان بهارستان نیز وجود دارد و مدت‌ها است که دوربرگردان حد فاصل گلستان تا سبزدشت در بخش گلستان این شهرستان به عنوان یکی از کاربردی‌ترین محورها در این منطقه آبستن حوادث تلخ و پی‌درپی می باشد.

گفتنی است که در طول سال‌های گذشته شهروندان بارها شاهد بروز تصادفات زیادی در دوربرگردان حد فاصل گلستان به شهرک سبزدشت بوده و می باشند که تنها در طول یکسال گذشته خسارات زیادی از شهروندان و رانندگانی که از این دوربرگردان استفاده می کنند، گرفته است.

نبود شرایط ایمنی و عدم رعایت درست اصول مهندسی در ساخت این دور برگردان از جمله عوامل اصلی بروز تصادفات متعدد در این بخش از جاده ساوه می باشد که برخلاف پروژه‌های میلیاردی که تنها دهان پر کن می باشند اعتبار پایینی نیز می خواهد و در عوض تاثیر بالایی در افزایش رضایت شهروندان و کاهش تصادفات در این محور می گذارد.

درپایان ناگفته نماند که گاهاً عدم توجه رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی نیز در بروز این تصادفات بی‌تاثیر نمی باشد و اقدام به کارهای غیر عاقلانه‌ای نظیر دور زدن‌های عجیب و غریب از لاین کندرو به سمت دوربرگردان یا حرکت ناگهانی به سمت راست بلافاصله بعد از دور زدن را می توان در برخی از حوادث این دوربرگردان موثر دانست.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.