اگر پشتوانه‌سازی نداشتیم، دو بار قهرمان جوانان جهان نمی‌شدیم

دودانگه: از برخی جوانان انتظار بیشتری داشتیم/ باید روی همین نفرات سرمایه‌گذاری کنیم

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: از برخی جوانان در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی انتظار بیشتری داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر دودانگه در پاسخ به این سؤال که آیا با نفراتی که موفق به کسب عناوین برتر در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد شدند می‌توان به آینده امیدوار بود یا نه، گفت: باید واقع‌بین باشیم؛ از برخی جوانان انتظار بیشتری داشتیم و اصلاً در حد و اندازه خودشان کشتی نگرفتند. کشتی ما همین است و بهترین نفرات در مرحله نهایی کشتی گرفتند که باید روی آنها سرمایه‌‌گذاری کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به عنوان مربی تیم ملی اعتقاد دارد که پشتوانه‌سازی درستی انجام شده یا نه، گفت: مطمئن باشید اگر پشتوانه‌سازی خوبی صورت نمی‌گرفت دو بار قهرمان جوانان جهان نمی‌شدیم. پشتوانه‌سازی صورت گرفته، اما ما برای قهرمانان‌مان چه کرده‌ایم؟ وقتی برای کشتی‌گیری انگیزه ایجاد نشود و خود را با ورزشکاران سایر رشته‌ها مقایسه کند، از کشتی دور می‌شود.

مربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: در این فضا هم کاری نکرده‌ایم این موضوع تنها برعهده فدراسیون نیست که انگیزه‌سازی کند؛ باید تمام دستگاه‌های مربوطه و حتی غیرورزشی وارد شوند تا ایجاد انگیزه شود.

دودانگه تصریح کرد: همین نفراتی که به عناوین برتر دست یافتند صرف‌نظر از جوانانی که عملکرد خوبی نداشتند می‌توانند با حضور در اردوهای تیم ملی برای شرکت در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی آماده‌تر شوند.

وی درباره تکلیف غایبان انتخابی تیم ملی نیز عنوان کرد: من نباید در این باره پاسخگو باشم. کشتی‌گیرانی مانند رحیمی، یزدانی، قاسمی و اسماعیل‌پور که دوران مصدومیت خود را طی می‌کنند نفراتی هستند که باید دید آیا توانایی ادامه کشتی را دارند یا خیر، که اگر بتوانند می‌توان برای آنها برنامه‌ریزی کرد وگرنه که دوران قهرمانی آنها به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.