نخبه شهرستان بهارستان:

دعوتنامه کشورهای خارجی را به دلیل عشق به وطن، نپذیرفتم/ در بهارستان از امثال من استفاده‌های سیاسی می شود

نخبه شهرستان بهارستان گفت: در سال جاری برخی از افراد برای بدست آوردن یک پست یا انجام یک سخنرانی از من و امثال من، استفاده‌های فراوانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، نخبه‌ها و جوانان بااستعداد بسیاری در نقاط مختلف کشور وجود دارند که به دلیل عدم توجه و اعتماد مسئولان، به ناچار مجبور به ترک کشور خود می شوند و عده‌ای که به دلیل عشق زیاد به میهن در کشور می مانند درگیر مشکلات زیادی می شوند که محمد جوادی مهندس مکانیک و نخبه ساکن شهرستان بهارستان از جمله این افراد می باشد که باخبرنگار بهارستانه گفت‌وگویی انجام داده است.

بهارستانه: خودت را معرفی کن.

_ با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب محمد جوادی، متولد خلخال در سال ۱۳۷۲ می باشم، که از سال ۷۴ در شهرستان بهارستان و در شهرک قلعه‌میر زندگی می کنم.

بهارستانه: مدرک تحصیل و رتبه کنکورت چند هست؟

_ من دارای مدرک مهندسی مکانیک و رتبه ۱۸۹ ارشد در کنکور می باشم که به دلیل از بین رفتن انگیزه و امیدم انصراف دادم.

بهارستانه: دلیل از بین رفتن امید و انگیزه در جوانانی شبیه محمد جوادی چه چیزی است؟

_ زمانی که با وجود تلاش فراوان و ثبت اختراعات زیاد بازهم کسی به افرادی مثل من اعتماد نکند، انگیزه و روحیه هم به مرور از بین می رود و نتیجه این موضوع، خارج شدن جوانان نخبه کشور و کار کردن آن‌ها برای کشورهای خارجی می باشد.

بهارستانه: چرا مثل خیلی از نخبگانی که با اعتمادی مسئولان روبه‌رو می شوند، کشور را ترک نکردی؟

_ من دارای چندین اختراع بین المللی از سازمان ثبت کشور می باشم که به دلیل همین اختراعات و ابداعات از ده‌ها کشور دعوتنامه دریافت کردم ولی برای پشت نکردن به کشور و وطن خود، هیچ یک از این دعوتنامه‌ها را نپذیرفتم.

بهارستانه: قبول نکردن این دعوتنامه‌ها نتیجه‌ای هم داشت؟

_ به علت عدم پشت نکردن به کشورم نرفتم اما امروز خسته و منزوی شده‌ام و دوست دارم برم.

بهارستانه: دلیل این منزوی شدن چه چیزی است؟

_ زمانی که به یک اداره مراجعه می کنم و یک انسان بی‌سواد به دلیل داشتن پست و مقام با بد رفتاری و به دور از شأن آدم حرف می زند، افرادی شبیه به من منزوی و گوشه‌گیر می شوند.

بهارستانه: آیا تنها به همین دلیل از کارهای دولتی و اداری دوری می کنی؟

_ خیر، در سال جاری از من و امثال من همانند یک ابزار رشد استفاده‌های سیاسی صورت گرفت و برخی افراد برای گرفتن حکم و در زمان سخنرانی‌هایشان از امثال من سواستفاده کردند، که همین امر دلیل دوری کردن از کارهای اداری و دولتی است، چراکه نمی خواهم ابزار استفاده دیگران باشم.

بهارستانه: حرف یا نکته‌ای هست که بخوای بازگو کنی؟

_ بله، من از این بعد اختراعات، نظرها و ایده‌هایم را در دفترچه یاداشتم می نویسم ولی افسوس این موضوع زمانی است که طرحی را که چند سال پیش تو تمام کرده‌ام امروز کشورهای بزرگ تازه به فکر درست کردن آن افتاده‌اند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.