امام جمعه بخش گلستان:

دشمن غیرت دینی و ناموسی را هدف قرار داده است/ مراسم نماز ظهر عاشورا باید در محل مناسبی برگزار شود

امام جمعه بخش گلستان گفت: متصدیان هیئت‌های مذهبی و مسئولین باید نسبت به برگزاری نماز ظهر عاشورا در مکانی مناسب توجه ویژه نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود باتاکید بر موضوع غیرت دینی، عنوان داشت: حماسه و قیام بزرگ عاشورا و نهضت امام حسین (ع) نمونه بارزی از غیرت دینی می باشد.

وی در ادامه با اشاره به محور و مفهوم عاشورا، تصریح کرد: عزاداری و سینه‌زنی در ماه محرم امر خوبی است اما باید توجه داشت که درس گرفتن از عاشورا و قیام امام حسین (ع) بسیار مهم‌تر می باشد و نباید به جای درس گرفتن و عزاداری مودبانه درگیر استفاده از طبل‌های بزرگ و کشیدن آهن‌های چند صد کیلویی شد.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور با بیان اینکه حجاب و عفاف توسط دشمنان و یزیدان زمانه هدف قرار گرفته شده است، گفت: مردم و مسئولین باید بیدار و آگاه باشند و باید دانست که امروز غیرت دینی و غیرت ناموسی هدف دشمنان جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی همچنین به حمله اخیر حزب‌الله لبنان به اسرائیل اشاره کرد و اذعان داشت: نباید حمله اخیر حزب‌الله لبنان را دست‌کم گرفت، چراکه اسرائیلی که امروز در برابر این حمله سکوت کرده است همان اسرائیلی می باشد که تمام کشور‌های عربی از آن می ترسیدند و دم از داشتن قدرتمند‌ترین ارتش منطقه می زد و امروز به برکت انقلاب عرصه بر رژیم صهیونیستی تنگ شده است.

امام جمعه بخش گلستان باتوجه به گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای در کشور، تبیین کرد: از تمام. مردم و مسئولین می خواهیم که توجه داشته باشند این گام سوم محکم و قدرتمند باشد، به گونه‌ای استحکام این گام قابل رویت باشد.

وی درپایان در خصوص نماز ظهر عاشورا و اهمیت آن، افزود: باید به این نماز توجه داشت و گرداننده‌های هیئت‌های مذهبی در این راستا شل عمل نکنند و مکان مناسبی را با جمعیت مناسب جهت برپایی نماز ظهر عاشورا پیش‌بینی و ایجاد نمایند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.