دشمن با افراطی‌گری سعی در ایجاد اختلاف بین مسلمانان دارد

نماینده دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح گفت: امروز دشمن با افراط‌گری و ایجاد اختلاف بین مسلمانان جهان اسلام سعی دارد بین آنها فرقه افکنی کند و زندگی همزیستی مسالمت‌آمیز را از بین ببرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، سیداحمد هاشمی نماینده دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در کنفرانس بین‌المللی ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت‌آمیز گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید ای اهل کتاب به سوی پیام یکسان بیایید، جز الله کسی را نپرستید و برای خدا شریک نگیرید، بر اساس توحید و نفی از شرک باید با هم مسالمت‌آمیز زندگی کنیم.

وی افزود: اسلام احکام محکمی دارد به طوری که در قرآن ضروریات شرع وجود دارد. باید همه ادیان و مذاهب چهارگانه با یکدیگر اتحاد داشته و همانگونه که به اصل قبله معتقد هستند با یکدیگر به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند.

هاشمی تصریح کرد: همه ادیان و مذاهب باید از سیره پیامبر تبعیت کنند چرا که در گذشته نیز تاریخ نشان می‌دهد که همه مسلمانان از زندگی مسالمت‌آمیزی برخوردار بودند. امروز دشمن با افراط‌گری و ایجاد اختلاف بین مسلمانان جهان اسلام سعی دارد بین آنها فرقه افکنی کند و زندگی همزیستی مسالمت‌آمیز را از بین ببرد.

وی خاطرنشان کرد: معامله قرن در بحرین از نظر ما و همه مسلمانان به جای معامله یک نوع ذلت قرن است زیر تجربه ۷۰ ساله تشکیل دولت صهیونیست نشان می‌دهد که آنها به دنبال نابودی و از بین بردن اتحاد مسلمانان جهان هستند. امروز نیز آنها با میزبانی کشورهای عربی قصد دارند به جهان اسلام به خصوص کشور فلسطن را از بین ببرند.

نماینده دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در پایان گفت: باید همه مذاهب و ادیان از قرآن تبعیت کنند و از فرقه‌افکنی و اختلاف نظر درباره نحوه اجرای احکام توحیدی پرهیز کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.