نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک بهارستان:

دست دلالان در حوزه مسکن باید کوتاه شود/ تعداد زیاده مشاورین املاک عامل افزایش قیمت مسکن می باشد

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک بهارستان گفت: دست دلالان در حوزه مسکن باید کوتاه شود اما به دلیل ضعف قوانین این موضوع در گرو همکاری مسئولین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جهانبخشی نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان بهارستان باتاکید بر مشکلات موجود در این صنف، اظهار داشت: قوانین نظام صنفی در مورد اتحادیه‌های مشاورین املاک دارای اشکالات بسیار زیادی می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه قانون اتحادیه‌های مشاورین املاک بازنگری اساسی در این حوزه امری ضروری می باشد، تصریح کرد: درحال حاضر بالغ بر ۱۸۰۰ واحد صنفی مشاور املاک رسمی دارای پروانه در شهرستان بهارستان وجود دارد و این درحالی است که بر اساس استانداردها این منطقه ۷۰۰ تا ۸۰۰ مشاور املاک نیاز دارد.

جهانبخشی به موضوع افزایش کاذب قیمت مسکن در شهرستان بهارستان اشاره کرد و عنوان داشت: دلیل عمده این امر بخاطر وجود همین مشاورین املاک مازاد در سطح شهرستان می باشد، چراکه برخی دلال‌ها در مشاورین املاک با قیمت‌های غیر کارشناسی، قیمت مسکن را بالا می برند درحالی که قیمت واقعی مسکن درحال حاضر صحیح نمی باشد.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس در حوزه اصناف، تبیین کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از گذشته تا به امروز در حوزه اصناف هیچ کار مثبتی انجام نداده‌اند و در حقیقت عملکرد آن‌ها در این زمیمه قابل قبول نمی باشد.

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به لزوم مقابله با دلالان در زمینه مسکن، خاطرنشان کرد: برای کوتاه کردن دست دلالان در حوزه مسکن بهارستان با ضعف قانون مواجه می باشیم که این مهم کمک همه مسئولان را طلب می کند.

درپایان لازم به ذکر است وضعیت قیمت مسکن در بهارستان باتوجه به اینکه قالب ساکنین این شهرستان را قشر کارگر و کارمند تشکیل می دهند نیازمند رسیدگی می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.