دادستان شهرستان بهارستان:

دستگاه‌های تولید بیت کوین در بهارستان کشف شد

دادستان شهرستان بهارستان گفت: در حدود ۲۰ دستگاه تولید بیت کوین با برق صنعتی در شهرستان بهارستان شناسایی و کشف گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، غلامرضا صادقی دادستان شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به ترویج موضوع تولید ارز دیجیتال به شکل غیرقانونی، عنوان داشت: در همین راستا به دنبال بررسی‌های صورت گرفته، بیست دستگاه تولید ارز دیجیتال در بخش گلستان شهرستان بهارستان کشف گردید.

وی در ادامه با تشریح نحوه فعالیت ۲۰ دستگاه تولید بیت کوین کشف شده، تبیین کرد: متخلفان در شهرک قلعه‌میر شهرستان بهارستان با استفاده از برق صنعتی تعرفه‌دار به تولید ارز دیجیتال در طول شبانه روز می پرداختند که با ورود به موقع دستگاه قضایی افراد متخلف شناسایی و دستگیر شدند.

صادقی در رابطه با دلیل تخلف محسوب شدن تولید بیت کوین در سطح کشور، اظهار داشت: موضوع تولید ارز دیجیتال برخلاف مقررات پولی و بانکی می باشد و همچنین پشتوانه‌ای ندارد و بعضاً پوششی در جهت پول شویی است که با اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد.

وی همچنین باتاکید بر اینکه استفاده از دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال باعث ایجاد اثرات منفی می شود، تصریح کرد: این دستگاه‌ها باعث به هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی می شود و بعضاً باعث کاهش انرژی در کارخانه‌های تولیدی می شود.

دادستان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه بیت کوین یکی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان می باشد، خاطرنشان کرد: در فضای مجازی خرید و فروش می شود و از طریق دستگاه‌هایی به نام ماینر که نوعی پردازشگر است، با مصرف برق بالا تولید می شود و به نوعی تبدیل انرژی به ارز می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.